Skocz do zawartości

Nie zamyka się szyba. Pomóżcie


mkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wsiadam dzisiaj rano do auta (e36 2.0 92') otworzyłem sobie szybę elektryczną do połowy wysiadam pod pracą i próbuje zamknąć i problem. Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie wydają się dobre. Od strony pasażera też nie działa. Dodam, że lusterka i szyberdach działa. Co to może być??

 

Pomóżcie!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać ale był podobny temat pare dni temu. Problem tkwił w jakiejś niebieskiej złączce pod kierownicą. Poszukaj w postach z tego tygodnia napewno gdzieś jest temat o podobnej treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem pare dni temu i zakladalem taki temat na forum. Pod kierownica masz taka zaslepke ściągasz ja i widzisz taki niebieski przekaznik,wyjmujesz go,ściągasz z niego obudowe i tam jest taka plytka u mnie był zimny lut na jednej nozce w ścieżce i to bylo przyczyna nie działania szyb ani szyberdachu,przylotowałem troche ta nozke i wszystko gra.U ciebie bedzie podobnie tak podejżewam.Bo często tak się zdaża z tego co czytałem na forum.

Sprawdz jeszcze przycisk po prawej stronie kierownicy od blokowania szyb moze masz go załaczonego :wink: heh :mrgreen:

 

Tu masz link do twojego problemu:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=31432&highlight=przeka%BCnik+szyb

 

Udanego finału!

Edytowane przez Wochu01

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez taka aucje miałem pod blokiem i to wieczorem na szczescie miałem do kogo wstawic na podworklo na noc.

Sprawdz ten przekaznik mnie tez działały tylko lusterka a szyber i szyby bocznie niereagowały!Sprawdz przekaznik zlutuj go i bedzie git zamkniesz szyby na noc!Innej opcji nie ma!

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nie działa Ci jedna szyba czy wszystkie?

Jeżeli nie działa jedna to przyczyną może być awaria włącznika,silniczka choć stawiałbym na pęknięty przewód w przelotce między drzwiami a nadwoziem.Jeżeli polutowanie przekaźnika załatwi sprawe to ok.Jeżeli nie zdejmij tapicerkę z drzwi i mate wygłuszeniową-pod tym jest silniczek.Wypnij wtykę z silniczka,podłącz kontrolkę na 12V do masy drzwi a drugim końcem sprawdź czy dochodzi napięcie na któryś pin we wtyczce.Jeżeli tak to kontrolka zaświeci,jeżeli nie to nie zaświeci.Z tego co pamiętam są tam cztery przewody-stały plus,stała masa oraz dwa przewody z impulcami -jeden zamyka a drugi otwiera.Jeżeli sterowanie się pojawia,sprawdź jeszcze czy jest masa-podłącz się kontrolką do stałego plusa,a drugim końcem wpinaj się w piny we wtyczce.Jeżeli się zaświeci-masa jest(prawdopodobnie któryś przewód krańcowy wtyczki)Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.