Skocz do zawartości

Wymiana silnika i zwiazane z tym problemy


FuTuRee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po ostatniej awarii czeka mnie wymiana silnika w moim aucie. W zwiazku z tym mam kilka pytań jezeli któreś z nich bylo to bardzo przepraszam ale nie mogłem znależć odpowiedzi. Otóż moje auto pochodzi z 1993r i posiada silnik 2.5l 24v vanos z manualna skrzynia biegów. Znalazłem silnik z 1995roku w dosyc okazyjnej cenie ze sprowadzonego auta. Moim problemem jest to iż w.w auto mialo automatyczna skrzynie biegów. Czy podczas przekladki tak jak jest to w wiekszosci aut wystarczy zmienic docisk sperzeglo itd i problem z glowy czy jest cos jeszcze do zrobienia co wiaze ze soba koszty i czas?? Druga sprawa. Silnik moge kupic z wiazka ale juz niestety bez komputera i teraz tak. W bmw byly montowane komputery produkowane przez dwie firmy czy ma to jakies znaczenie czy poprostu moge podpiac przewody ze swojej starej wiazki pod nowy silnik i wszystko bedzie ok?? Z gory dzieki za odp pozdrawiam Przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten silnik pochodzi z 95 roku, to raczej jest to już M52. M50B25 był na osprzęcie Boscha, a M52 jest na osprzęcie Siemensa. Czyli sonda labda, komputer itp. są zupełnie inne, więc taki swap prosty nie będzie. Ponadto jest tam już EWS, więc nie odpaliłbyś w ogóle silnika bez tego oryginalnego sterownika. Lepiej poszukaj M50B25, wtedy tylko wyjmujesz stary silnik i wkładasz nowo zakupiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przekładką silnika jeżdżącego na automacie nie będzie problemów.

W 95 były również M50 (żeliwny blok i korek pod szybą), ale jeśli to jest M52(aluminiowy blok i korek z przodu, inny kolektor dolotowy, trochę inna budowa układu chłodzenia) to będzie trochę roboty i stracisz na mocy (170KM).

Do M50 były wkładane dwa systemy i siemensa, i boscha. W 93 był już siemens, ale był też bosch, musisz to sprawdzić w 95 raczej był tylko siemens.

Inny też jest sterownik siemensa w M50 i inny sterownik siemensa w M52.

 

Jeśli ten nowy silnik to M50 to najwyżej będziesz musiał przełożyć całą elektrykę ze swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M50 były wkładane dwa systemy i siemensa, i boscha. W 93 był już siemens, ale był też bosch, musisz to sprawdzić w 95 raczej był tylko siemens.

Tutaj się mylisz. W M50 sterownik Siemensa występował tylko w wersji 2.0 :!: W 2.5 były tylko i wyłącznie sterowniki Boscha. Natomiast w 2.0 występowały sterowniki Siemensa i Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M50 były wkładane dwa systemy i siemensa, i boscha. W 93 był już siemens, ale był też bosch, musisz to sprawdzić w 95 raczej był tylko siemens.

Tutaj się mylisz. W M50 sterownik Siemensa występował tylko w wersji 2.0 :!: W 2.5 były tylko i wyłącznie sterowniki Boscha. Natomiast w 2.0 występowały sterowniki Siemensa i Boscha.

 

Rzeczywiście, sprawdziłem i masz rację. To teraz kwestia już tylko żeby to był M50 to będzie OK. Z M52 bym nie kombinował, bo pewne nieścisłości mogą przysporzyć tylko problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no silnik ktory znalazlem to m50. Dzięki za pomoc :)

 

co ci padlo w tym 325 jesli mozna wiedziec?? pozdro...

 

Urwał sie, pękł cięzko określić tłok w pierwszym cylindrze. Najlepsze jest to że autko nie dostawało po tyłku.... Tak więc głowica do niczego blok tak samo a olej spuscilem sobie razem z płynem chłodniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no silnik ktory znalazlem to m50. Dzięki za pomoc :)

 

co ci padlo w tym 325 jesli mozna wiedziec?? pozdro...

 

Urwał sie, pękł cięzko określić tłok w pierwszym cylindrze. Najlepsze jest to że autko nie dostawało po tyłku.... Tak więc głowica do niczego blok tak samo a olej spuscilem sobie razem z płynem chłodniczym

 

Na pierwszym? Nie na ostatnim (tym pod szybą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.