Skocz do zawartości

Wymiana oleju i bocian pod maską


Opos 137

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy był poruszany taki temat ale wymieniłem wczoraj olej zalałem Mobil Super S 10w40 prędzej nie wiem co miałem bo auto przyjechało z Niemiec przebieg 192tys. Dzisiaj rano odpalam a tu słychać bociana :duh: dodam że mam silnik m40 Autko klekocze jakieś 5 min aż złapie temperaturę i jest ok przed wymianą oleju klekot był tylko przy odpaleniu silnika więc moje pytanie brzmi czy istnieją jakieś magiczne środki aby uciszyć ten klekot przykładowo jakieś oleje itp. czy odkładać pieniążki na rozrząd???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy był poruszany taki temat ale wymieniłem wczoraj olej zalałem Mobil Super S 10w40 prędzej nie wiem co miałem bo auto przyjechało z Niemiec przebieg 192tys. Dzisiaj rano odpalam a tu słychać bociana :duh: dodam że mam silnik m40 Autko klekocze jakieś 5 min aż złapie temperaturę i jest ok przed wymianą oleju klekot był tylko przy odpaleniu silnika więc moje pytanie brzmi czy istnieją jakieś magiczne środki aby uciszyć ten klekot przykładowo jakieś oleje itp. czy odkładać pieniążki na rozrząd???

Nalej mu oleju pod maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zmienic olej. Mobil one jest dobry do polonezow i maluszkow a nie do bmw!!

 

Ja bym na Twoim miejscu zmienil na Castrola, Shela albo Mobila. Ja mam mobila i jest cisza przy prawie 250 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zmienic olej. Mobil one jest dobry do polonezow i maluszkow a nie do bmw!!

 

Ja bym na Twoim miejscu zmienil na Castrola, Shela albo Mobila. Ja mam mobila i jest cisza przy prawie 250 kkm.

Z tego co podałeś, jedynie Shell jest OK. Mobil, Castrol to lipa rozlewana w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zmienic olej. Mobil one jest dobry do polonezow i maluszkow a nie do bmw!!

 

Ja bym na Twoim miejscu zmienil na Castrola, Shela albo Mobila. Ja mam mobila i jest cisza przy prawie 250 kkm.

 

Występuje pewna niekonsekwencja w twojej wypowiedzi. To ma lać tego Mobila czy też nie - skoro nie jest dobry do BMW?????

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy był poruszany taki temat ale wymieniłem wczoraj olej zalałem Mobil Super S 10w40 prędzej nie wiem co miałem bo auto przyjechało z Niemiec przebieg 192tys. Dzisiaj rano odpalam a tu słychać bociana :duh: dodam że mam silnik m40 Autko klekocze jakieś 5 min aż złapie temperaturę i jest ok przed wymianą oleju klekot był tylko przy odpaleniu silnika więc moje pytanie brzmi czy istnieją jakieś magiczne środki aby uciszyć ten klekot przykładowo jakieś oleje itp. czy odkładać pieniążki na rozrząd???
Wymiana oleju na inny nic Ci nie pomoże, stosuj Mobila. Zwróc uwage czy olej jest brudny jesli tak to możesz spróbowac wymienic olej i filtr oleju jeszcze raz ale są małe szanse że ucichnie. M40 wszystkie klepią przy uruchomieniu. Jedynym rozwiazaniem jest wymiana silnika na M43.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - kolego - po pierwsze to z jakiego żródła kupiłes olej??? Wiesz, że podrabia się wszystko???

Po drugie - skoro auto ma już prawie 200tys km przebiegu ( o ile jest rzeczywisty - ja raczej skłaniam się ku większemu przebiegowi ) to szkalnki ( popychacze czy też kompensatory luzu zaworowego ) mają prawo klekotac i nadawac się na wymianę.

Wymienia się najlepiej kompletem - zaoszczędzisz potem na niepotrzebnej wymianie paska rozrządu. Koszt SKC albo INA - około 50zł/szt. Więc majątek to nie jest a klekotanie powinno ( powtarzam powinno bo nie zawsze tak jest ) się zmniejszyć. Wszystko zalezy od stanu innych elementów rozrządu.

 

Jak dla mnie klekotanie przez 5 minut niest niedopuszczalne i strasznie denerwujące.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiany oleju z powodu klekotu to tylko maskowanie problemu. Klekot świadczy o zużyciu popychaczy, dźwigienek czy innych elementów - dokładnie nie wiem, nie jestem specjalistą :) W każdym bądź razie, jeśli chcesz dłużej pojeździć tym samochodem warto zainwestować kilka stówek i zrobić mały remoncik. Jak by nie było, to silnik powinien cichutko pracować na pełnym syntetyku. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie, ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Olej kupiłem u mechanika zapłaciłem za to 130zł razem z wymianą i filtrem oleju
W M40 raczej nie usuniesz klekotania, ja swego czasu z tym walczylem wymienialem oleje byla pewna poprawa ale nie na dlugo, wiec wymienilem popychacze hydrauliczne i przez rok bylo OK, wiec dalem sobie spokoj, rano na zimnym poklepie i za pare minut przestaje. U Ciebie musial byc ten klekot ale moze dopiero teraz zauwazyles. Po sluchaj innych M40 zobaczysz ze tak samo slychac bociana jak odpalają np. rano, niektore M43 tez klekotają. To normalne w M40, z niektorych to slychac nawet cykliczne stukanie. Jesli chcesz to naprawic musisz wydac na caly rozrzad ok 2500zł. Moge cie pocieszyc tym ze 99% M40 tak klekotają. Jest ogolna zasada ze popychacze nalezy wymieniać po ok 100tys km. Mozesz sprobowac wymienic same popychacze jeden to koszt 50zl - jest ich osiem, u niektorych ta wymiana przynosi skutek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Olej kupiłem u mechanika zapłaciłem za to 130zł razem z wymianą i filtrem oleju
W M40 raczej nie usuniesz klekotania, ja swego czasu z tym walczylem wymienialem oleje byla pewna poprawa ale nie na dlugo, wiec wymienilem popychacze hydrauliczne i przez rok bylo OK, wiec dalem sobie spokoj, rano na zimnym poklepie i za pare minut przestaje. U Ciebie musial byc ten klekot ale moze dopiero teraz zauwazyles. Po sluchaj innych M40 zobaczysz ze tak samo slychac bociana jak odpalają np. rano, niektore M43 tez klekotają. To normalne w M40, z niektorych to slychac nawet cykliczne stukanie. Jesli chcesz to naprawic musisz wydac na caly rozrzad ok 2500zł. Moge cie pocieszyc tym ze 99% M40 tak klekotają. Jest ogolna zasada ze popychacze nalezy wymieniać po ok 100tys km. Mozesz sprobowac wymienic same popychacze jeden to koszt 50zl - jest ich osiem, u niektorych ta wymiana przynosi skutek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Olej kupiłem u mechanika zapłaciłem za to 130zł razem z wymianą i filtrem oleju

 

 

Moim zdaniem nie kupuje się oleju z niewiadomego źródła. Mi też kiedyś proponowali w warsztacie olej z beczki - bo po co przepłacać w hurtowni skoro to wyjdzie taniej. ( beczka Castrola a w środku LOTOS ).

Także nie polecam kupowania części oraz mat.eksploatacyjnych u mechaników - chyba, że mają części oryginalne zapakowane w pudełkach. Często jeest tak, że płacisz za coś innego a w środku jest (jak się później okazuje) tez coś innego.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.