Skocz do zawartości

Światła awaryjne włączają się bez przyczyny ;/


nygus86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum oraz posiadaczy BM-ek :)

 

Posiadam BMW E46 2.0 TDi 1998r. w którym ostatnio pojawił mi się dziwny problem, rozwiązanie którego nie doszukałem się nigdzie :zalamany:

A mianowicie chodzi o to że bez przyczyny włączają mi się światła awaryjne w różnych losowych sytuacjach (zamykanie drzwi, włączenie wycieraczek, gwałtowne ruchy kierownicą, nawet uruchomienie silnika oraz przejechanie po nawet najmniejszej nierówności) i nie wiem jak mam to rozumieć ? Co może być przyczyną tego problemu ?

 

Dodam jeszcze że dosyć niedawno przejechałem po jakimś zwiarzaku (kot, zając lub cos takiego) kiedy wtargnał na jezdnię prosto pod lewe koło BMW - wtedy po raz pierwszy włączyły się awaryjne, potem nie miałem z nimi kłopotu przez kilka dni a teraz problem się strasznie nasilił ;/

 

Bardzo proszę o pomoc wszystkich doświadczonych użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem żadnego uszkodzenia w przewodach ;/

 

A teraz ten problem się powtarza nawet przy wyłączonym silniku oraz wyjętym kluczyku ze stacyjki ;/

 

Dziś kiedy zgasiłem silnik i wysiadłem z auta to zamykając drzwi włączyłem te pechowe awaryjne i nie mogłem ich potem wyłączyć w żaden sposób - dopiero odłączenie akumulatora pomogło ;/ czy ten problem może mieć źródło np. przy uszkodzonym alarmie - dodam że żadnych dźwięków auto nie wydaje - tylko migają awaryjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
nygus86 rozwiązałeś swój problem z tymi kierunkowskazami? Mam podobny problem ale zdarza się to tylko czasem przy zamknięciu zamków. U ciebie stawiałbym włącznik świateł awaryjnych podobno były wadliwe jednak u mnie sprawdzałem go i odłączałem i dalej to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam troszeczkę inny problem z moją BMW e46 320D 136 Km. Nie moge znaleźć przewodów do przełącznika awaryjnych i ryglowania drzwi :/ Wie ktoś gdzie mogę znaleźć przewody i którędy one idą bo nie chcę rozbierać całego środka samochodu aby znaleźć jeden kabelek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.