Skocz do zawartości

Klimatyzacja działała i nagle przestała


JunioreX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie czy ktoś może mi poradzić w takim problemie.Jechałem samochodem wszystko z klimą był okej i postawilem go na jakies 1,5 h pod budynkiem,gdy wróciłem i uruchomiłem silnik 530d to klimatyzacji się nie załączyła żadnej reakcji czyli ani powietrze zimne nie leciało ani obroty się nie zmieniły czyli tak jak by kompresor się nie załączył.Oczywiście w kompie starałem się tam zmieniać z zimnego nawiewu na ciepły odpalałem i gasiłem samochód i żadnego rezultatu;-( , dodam , że od paru dni zaczął mi piszczeć na zimnym silniku pasek , ale raczej się nie zerwał bo kontrolka od ładowanie się nie świeci i inne systemy działają.Ma ktoś jakiś pomysł

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

kiedy sprawdzałeś stan całego układu a/c ?

Może będzie odpowiedź to sie dowiemy

Pewnie , że wam powiem.Banalne poprostu , ale nie tak na pierwszą myśl.

Wczorej było już ciemno, a e60 mam od miesiąca i nie wiedziałem , że do kompresora jest oddzielny pasek , który pękł i nie powoduje to zakłuceń w pracy innych podzespołów.W pon już się umówiłem na montaż nowego wyjdzie mnie ok 100 całość po znajomości lekko.

Pozdrawiam dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie wiem kiedy zostanie (bo jak widać nie została) sprawdzona klima (chyba że jest wyraźny zapis w ks.serwis. lub info od poprzedniego właściciela). Ja wiem, jak często należy serwisować klimę (a czy sie będę do tego stosował to się okaże).
PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.