Skocz do zawartości

Gniazdo diagnostyczne okrągłe - brak blaszki na L-Line (15 )


Tjw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam interfejs VIAKEN OBD Interface z czterema kabelkami GND, +12V, K-Line, L-Line. Po pierwsze nie działa mi to bo oczywiście mam przejściówkę USB chociaż człowiekowi na forum działa nawet z nim rozmawiałem dziś przez telefon. Ale mniejsza o to. Żeby mieć pewność wykołuję dziś komputer stacjonarny. Podłączam kabelki wg schematu czyli GND i +12V wiadomo, K-Line mogę podłączyć jak rozumiem do 17 lub 20 a L-Line do 15 pinu, tylko że przy 15 nie mam blaszki a więc wkładam po prostu kabel w luźną dziurę. Czy tylko ja nie mam styku w tym miejscu ? Proszę o radę.

 

Pozdrawiam

Tjw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisał poprzednik pod linkiem,, ale ja nie mam pinu 15 i wszystko działa jak należy (mam interface Autosoft, ale z tego co wiem to one są oparte na takiej samej elektronice). Mam piny 17 i 20 i daje się wszystko zdiagnozować, trzeba tylko mieć cierpliwość z przekładaniem kabelków od interface'u. Te, po których idą dane możesz dowolnie wpinać do pinów 17 i 20 z ich zmostkowaniem włącznie. Różne moduły da się odczytać w różnej konfiguracji podłączenia kabelków do pinów 17 i 20. I nie masz się co obawiać, ja się upewniałem w Autosofcie i nie ma opcji uszkodzenia interface'u, a tym bardziej elektroniki samochodu. A ponieważ mnie denerwowało przekładanie kabelków w gnieździe i wielokrotne bieganie pod maskę i do auta gdzie był komp to przerobiłem interface w taki sposób, że przełącznikami mogę dawać sygnał z pinów 17 i 20 odpowiednio na kabelki niebieski i biały oraz mostkować je nie ruszając sie z wnętrza auta.

 

powodzenia

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.