Skocz do zawartości

Zgasła podczas jazdy, ginie iskra:/


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie, jechałem nagle Beta zgasła jakby ją z kluczyka wyłączył. Mechanik sprawdził Moduł zapłonu, wszystkie kable od świec, cewkę i nic wszystko ok tylko ginie iskra gdzieś. Wszystkie światła działają, kontrolki też kręci normalnie ale nie odpala. Co może byc przyczyną. PMOCY :cry: :cry:

Dodam, 316i m40 92r. bez inst. gazowej, nic nie było grzebane nigdy przy elektryce :(

BrillaNtrot- MałY DiabeŁ ::--::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdzil ale napewno zapomnial o czujniku hala to taki czujni przy kole zamachowym na wale wystarczy ze bedzie zazuczony brudem blotem i luz moze dawac bledny sygnal lub uszkodzony

dla ulatwienia jak bys nie wiedzial jak wyglada to cos takiego http://www.allegro.pl/search.php?from_form=1&string=e36+czujnik+&search_type=1&shop=0&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&state=0&city=&price_from=&price_to=&category_radio=1&category=0&order=t&st=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7

wyczysc wyciagnij wsadz jeszcze raz dokladnie wtyczke i zobacz co bedzie sie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym modelu i roczniku ni bylo mogulu zaplonowego tylko aparat zaplonowy i on tez mozy byc przyczyna moze miec kopulka pekniety plaec a to czeba dokladnie sprawdzic !!! bo niekiedy pekniecie jest w takim miejscu ze na pierwszy rzut oka nie widac i iskra ucieka ! moze byc tak zwany palec bup bolce w srodku wytarte zabrudzone

co do mechanika pytanie jest takie czy to zaufany mechanik czy pierwszu lepszy bo jak pierwszu lepszy to zmine warsztat a tak na marginiesie to i tak zmien poniewaz jestem mechanikiem i akurat przy silniku m40 nie ma filozofi powodu braku iskry moze byc

1.zanik proadu na cewke

2.uszkodzona cewka

3. uszkodzone kable WN

4.uszkodzony aparat zaplonowy kopulka palec

5. uszkodzony czujnik hala (czujnik polozenia walu)

i z tego co pamietam tam wiekszej filozofi nie ma

jeszcze jedno iskry nie ma wogule na wszystki swiecach na niektorych tylko nie ma ich caly czas czy poprostu uciekaja znikaja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz jest pytanie to jest ta iskra zanika ta iskra czy nie ma jej wogule moze masz iskre a problem jest z ukladem paliwowym

jezeli twoj mechanik stwiedzil ze cewka kable aparat zaplonowy jest oki to niech da bezposredni prod z akumulatora na cewke i sprubuj tak odpalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazła się przyczyna, jest coś takiego od alarmu, co wychodzi z kierownicy do kompa i to padło jakaś kostka czy płytka... Nie wiem dokładnie o co chodzi wieczorem będzie więcej szczegółów. Pozdro i dzięki za odp
BrillaNtrot- MałY DiabeŁ ::--::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci to radze wyciąć i nie martwić się już... lipnie założony alarm/immobiliser/odcięcie potrafi tak człowiekowi uprzykrzyć życie, że szok... A dobry złodziej to i immobiliser po chwili obejdzie... malucha z immo kradnie się bardzo szybko... kumpel się przekonał :norty: Wycinałem już nie fabryczne immo z paru aut i sobie ludzie chwalili... :cool2: Powinieneś wydać na to nie więcej jak 50zł

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Problem w mojej bmw nie zostal do konca rozwiazany... samochod odpala na kilka sekund po czym gasnie :evil: Mechanik jest bezradny :mad2: prosze o pomoc, moze ktos mial podobny przypadek
BrillaNtrot- MałY DiabeŁ ::--::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.