Skocz do zawartości

Luz zaworowy a gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, żeby zwiększyć luz zaworowy ze względu na charakterystykę spalania się gazu.

 

Chcę to przeprowadzić na silniku M10B10

 

Co o tym myślicie ?

Jaki ustawić luz ?

I na co to będzie rzutowało ?

 

Pozdrawiam.

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że ustawienie dużego luzu będzie skutkowało spadkiem mocy i zaburzeniami faz rozrządu ale czy wpłynie to znacząco na trwałość silnika ?

 

Aktualnie mam ustawiony luz zaworowy 0,2 na zimnym silniku (tak jak podaje książka) tylko, że konstruktorzy silnika przewidzieli takie ustawienie dla spalania benzyny, jednak gaz ma inne właściwości i z tego co wiem to ma on wyższą temperaturę spalania a co za tym idzie elementy silnika mogą, a właściwie nawet muszą bardziej się rozprężać.

 

Myślę, żeby ustawić 0,25 :lol:

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mów, że nie wiesz o tym, że nieprawidłowe napełnianie mieszanką i opróżnianie ze spalin wpływa na nieprawidłową pracę silnika a ta na jego szybsze zużycie. Właśnie takie kombinacje mają między innymi wpływ na przeciążenie termiczne elementów silnika.

Najlepsze co możesz zrobić to dbanie o świece, przewody, filtry, a także (o czym niektórzy zapominają) prawidłowy skład mieszanki, bo pamiętaj że zbyt uboga powoduje znaczny wzrost temperatury w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nieprawidłowe napełnianie i opróżnianie negatywnie wpływa na stan silnika jest oczywiste.

 

Filtry i świece wymieniam regularnie, a na wymianę kabli to się właśnie szykuje.

Skład mieszanki mam dość bogaty, silnik na gazie ciągnie do maksymalnych obrotów, a i spadku mocy w stosunku do jazdy na benzynie nie ma.

Maksymalna prędkość też bez zmian.

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.