Skocz do zawartości

GWARANCJA - co ona tak naprawde daje ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej zastanawiałem się nad zakupeł auta 3 letniego bo takie niby są młode i o 40% tańsze niż z salonu, ale nie mają gwarancji.

Teraz zastanawiam się nad nowym i tu moje pytanie : co dokładnie daje gwarancja ?

Zakładam że nie jest ona wliczona w rzeczy eksploatacyjne tj. tarcze, hamulce, amortyzatory itp ? ... a jeśli np. przy przebiegu 20k km zacznie mi skrzypieć zawieszenie to gwarancja tego nie uwzględnia ?

Proszę o w miare wyczerpujące odpowiedzi to będę wiedział czy kupować 3 latka, czy nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na gwarancji naprawią Ci zawieszenie. Przynajmniej powinni.

W E91 wymienili mi tulej na wahaczach z tyłu.

Boczek drzwi też wymienili - łuszczyła się farba koło uchwytu.

Amoryzatory też - jakaś trefna partia była

W E60 sugestia dealera: przyjedzie pan przed końcem gwarncji i sprawdzimy dokładnie samochód i wymienmy to co zepsute.

 

Pozatym zawieszenie to mi wymieniali w firmowym Fiacie. Tylko, że wtedy trzeba użyć siły perswazji i mieć dar przekonywania.

 

Ja planuję sprzedać swoje BMW jak będzie miała 4 lata - koniec leasingu, a potem biorę nowe lub roczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi fajnie, czyli jak ma sie gwarancje to nie dosc ze auto jest nowe i nic sie nie powinno psuc, to juz gdy sie zepsuje to powinni wymienic. Ta utrata 40% wartosci auta przez 3 lata to czasami tyle ile sie wlozy w auto aby je ciagle naprawiac gdy sie kupi uzywane .....

 

BMW daje gwarancje na rok ? czy dwa ? dzis widzialem toyote z naklejka ze ma gwarancje na 5 lat , i KIA 7 lat .... czy to mozliwe aby w tych autach przykladowo przez 5 lat wymieniali zawieszenie ? cos mi tu sciema zalatuje.

 

Czy jesli kupilbym auto od jakiegos brokera aby miec nizsza cene niz w salonie to gwarancja jest uznawana w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

BMW daje na dwa lata. Nie wiem jak w innych firmach odnośnie wymiany elementów zawieszenia. Ja patrzę przez własne doświadczenia

 

Odnośnie brokera. To raczej gwarancja będzie, ale jak kupisz w Polsce to masz podstawowy pakiet serwisowy w cenie i ubezpieczenie na poziomie 4-5% wartości.

Negocjuj z dealerem to powinieneś kilka procent urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam doznałem tego że gwarancji nie obejmuje nic dosłownie nic nic pomijajac wsztko perforacja karoserii okazuje się latającymi kamieniami zawieszenie polskimi dziurami a tapicerka foteli spasłym pasażerem bo nie jestem ułomkiem i warze 110 kg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: kpina w kraju postkomunistycznym mogą przechodzic takie jaja u wuja sama jest to niedopuszczalne !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja w polsce to gwarancja wydatkow na serwis....a jak przychodzi co do czego to wypinaja 4 litery...

moj ojciec kupil nowego passata i zaliczyl trzy przeglady co go kosztowaly 5 tys zlotych, potem w aucie o przebiegu 70 tys padla pompa wtryskowa...

serwis uznal-wina uzytkownika bo zle paliwko itd... wyliczyli za naprawe 8,9 tys zl...

stary dal sobie spokoj z gwarancja, pompe naprawili garazowi mechanicy-pekla jakas sprezynka, koszt 400 zl z robota...

i smiga , fakt, psuje sie ten passat, ale naprawia go na czesciach ze szrotu

a passat to 2,0 tdi 2006 rok

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by nie bylo, napewno trzeba pilnowac terminow przegladow. znam z drugiej reki sytuacje jak w e60 m5 sie koles spoznil (przelecial kilometraz), padla mu pompa wody i musial poleciec z kieszeni (suma 5cyfrowa)

 

BMW daje gwarancje na rok ? czy dwa ? dzis widzialem toyote z naklejka ze ma gwarancje na 5 lat , i KIA 7 lat .... czy to mozliwe aby w tych autach przykladowo przez 5 lat wymieniali zawieszenie ? cos mi tu sciema zalatuje.

takie 'X lat' ma czesto 'lub X00.000km', a w umowie zapewne sprecyzowane czego dotyczy.

tak jak 'juz od 30.000pln!' a w dopisku 'w kredycie 50/50'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.