Skocz do zawartości

brak mocy w 525tds


Rafał525

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka-mój tds coś zaczął zamulać.Stoje na światłach i wciskam gaz, zaczynam ruszać i słysze buuuuuuuuuuu(tak jak by sie bławił) i jak turbo załapie to wtedy jakoś jedzie.Nie zawsze jest to buuuu ale przeważnie.Wydaje mi sie że sie dławi.Ale dla czego???Dodam ze to automat-Prosze o pomoc

 

Jest to 525 tds 94r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wydaje mi się, że turbina pracuje cały czas (nawet na wolnych obrotach)

Jak mu przyciśniesz to zwiększają obroty turbiny i wtedy jest lepsze doładowanie powietrzem.

Może jest coś z turbiną że przy miejszych obrotach nie pracuje (syf w turbnie) i dopiero jak osiągnie pewne obroty to siła wylotu spalin ją rozkręca i wtedy jedzie normalnie. Sprawdź czy jest wszystko w porządku od turbiny po kolektor ssący. Wyczyść przy okazji chłodnicę powietrza z oleju (bo pewnie jest go tam trochę) i zawór EGR, sprawdź też filtr powietrza. Zobacz po prostu czy wszystko jest ok z dolotem powietrza do kolektora ssącego.

A co dwałwienia się, to może tak być bo mieszanka ma za mało powietrza i nie ma odpowiedniego ciśnienia w komorze spalania. Przypomniało mi się coś jaszcze, zobacz czy samochód ci kopci czarnym dymem.

 

Pozdrawiam

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
czesc wam ale takie objawy prawdopodobnie wskazuja na uszkodzenie przepływomierza . :D

 

A powiedz mi kolego gdzie jest przepływomierz w TDS-sie, bo nie wiem. :D

Wydaje mi sie, chociaż nie jestem do końca pewny, że to zawór EGR reguluje dopływ powietrza do kolektora ssącego.

Może nie mam racji, więc proszę bardziej doświadczonych kolegów o podpowiedź.

 

Pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.