Skocz do zawartości

Demontaż tylnego zderzaka


wilczy1985

Rekomendowane odpowiedzi

Najprostsza rzecz na świecie to zdjęcie zderzaka w E34

Zdejmujesz listwy ze zderzaka (zaczynasz na łączeniu na tyle zderzaka, potem wysuwasz końcówkę z boku w kierunku tyłu).

Pod listwami zobaczysz po dwie śruby na jedną stronę pod klucz chyba 17.

Odkręcasz i zsuwasz zderzak do tyłu.

Ewentualnie haczyć mogą plastikowe nadkola, ale to naprawdę nie jest trudne

126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podlacze pod temat. Mialem robione wgniecenie z tylu, i zalozyli co prawda zdezak, ale mowili mi, ze nie chcieli przesadzic, zeby nie zlamac uchwytow, w efekcie czego jest szpara na ok cm i wylazi ta guma... da sie cos z tym zrobic? Jakies pomysly?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j0hnny2007 zderzak w E34 jest zalozony na belce amortysujacej, a ta z kolei na dwoch amortyzatorach zderzeniowych:) dzieki temu nie dochodzi do uszkodzen,jak np.samochod Ci sie troche "sturla"i oprze o latarnie,czy slupek. Zderzak jest z dobrego tworzywa,a reszte robia owe amory:)o ile sa sprawne:) Wg mnie najprostsza sprawa jest zdemontowanie zderzaka - troche sie pobrudzisz,ale robota jest szybka i prosta, jak to juz wczesniej Kolega kordek4 zauwazyle. Nastepnie sprawdz po prostu w jakim stanie jest belka i amory:) moze jest oki i trzeba po prostu lepiej to wszystko ulozyc :mrgreen: jesli jest cos nie tak...no to kwestia zabawy...najlepiej wydaje mi sie wymienic belke z amorami :lol: powinno Ci sie udac znalezc w calkiem niezlym stanie :lol: i po klopocie...Zakrecasz swoj zderzak i sie cieszysz tym,ze nie masz owej szpary i uszczelka Ci nie wypada :dance:

wilczy1985 - dokladnie tak jak Ci wczesniej Koega pisal - sciagasz ta czerna listwe...jest na zatrzaskach..z wyczuciem i spokojnie ja zdemontujesz...i widzisz gniazda srub...odkrecasz je..pozniej z tylu i po bokach tez sa takie zatrzaski...duze kolka zasmarowane jakims klejem naookolo :mrgreen: oczyszczasz klej...obracasz o 90 stopni w lewo i zsuwasz zderzak :lol: WSZYSTKO!POWODZENIA i dobrej zabawy :cool2:

Pozdrawiam :dance:

niemożliwe NIE istnieje!!:P

BMW - i wszystko jasne...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sorki, że odświeżam stary temat, ale nie ma co zakładać nowego.

 

Przez odwilż i twardy śnieg, zniszczyłem sobie zawiaz w tylnim zderzaku. Dokładniej to przy cofaniu za mocno uderzyłem w śnieg i prawa strona się lekko wygieła. :duh: Tam jest oderwany metalowy zawias i on nie trzyma się mocowania. Lekko odstaje. Czy wystarczy dospawać tam kawałek metalu, czy można kupić oddzielnie ten zawias?

 

Jak myslicie, jak to naprawić? Bo ogólnie zderzak się trzyma, ale nie fajnie to wygląda. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.