Skocz do zawartości

Poradzcie!!!


kondix7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad kupnem BMW e36 mam do wylozenia jakso 10 000 i napewnomusi byc to wersja sedan. Wiecie rodzina. Ale ok sprawa wyglada nastepująco co moge kupiw w tym przedziale cenowym silnik myslalem o 1.8is choc w sedanach zadko sie trafiaja ale sa. Co myslicie o instalacji gazowej do bmw?? warto czy lepiej zostac przy benzynie?? BEdzie to moj pierwszy samochod i chcialbym zeby nie palil duzo. Silnika 1.6 napewno nie chce bo z tego co wiem nie pociagnie on dobrze tego samochodu. Co poradzicie?? ja jestm zielony w tym wiec wiecie ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci mogę powiedzieć tak :

Kup 320i

R6 brzmi i jeździ świetnie

Ja osobiście jestem wielkim przeciwnikiem gazu ale jeśli będziesz miał zakładać czy to do 320i czy też 318is to zakładaj gaz sekwencyjny w innym przypadku dobijesz te motory , i co ważne jedź do kogoś kto umie to zakładać , lepiej zapłać więcej ale niech ktoś zrobi to dobrze bo inaczej zaoszczędzisz kilka złoty na instalacji a włożysz kilka razy więcej w naprawę auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu ci radzic chcesz to kupuj :D

co do lpg to wiesz jak to jest ci co go mają to polecaja a ci co nie maja odradzają :mrgreen:

czy wy nie przesadzacie nazywając 1,6 jakimś mułem co go poldki biorą? :lol: niech ci co maja 1,6 powiedzą czy sie zbiera czy nie, wkoncu ma te 100km :8)

 

nie nastawiaj sie konkretnie na 318is i smialo mozesz wziac 318i :8) zreszta ciezko o tą 1 w sedanie tak jak mowisz :8)

a co do spalania to bmw musi swoje spalic :8)

 

powodzenia :hand:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz zeby Ci samochod duzo palil. Duzo??? tzn ile? bo dla kazdego to sa inne wartosci. Bmw daje Ci tylni naped i swietne prowadzenie. Spalanie jest wikesze ale cos za cos. Samemu musisz dokonac wyboru. A czy silnik 1,6 jest zly? To pojecie wzgledne bo lepiej miec 1,6 w dobrym stanie niz 2,0 w zlym. E36 to juz starszy samochod i nie wymagajmy od niego super stanu. Wielu uzytkownikow przed kupienien danego egzemplarza wykorzystywalo zalety tego auta. Najlepiej odrazu kupic mpowera po co bawic sie w inne silniki :D Poszukaj samochodu i kupo tege, ktory bedzie mial najlepszy stan przy dokonywaniu wyboru to najprostszy sposob nabycia samochodu takiego, ktorego chce sie kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy nie przesadzacie nazywając 1,6 jakimś mułem co go poldki biorą? :lol: niech ci co maja 1,6 powiedzą czy sie zbiera czy nie, wkoncu ma te 100km :8)

 

a co do spalania to bmw musi swoje spalic :8)

 

powodzenia :hand:

 

tak jak mówisz :D w cale to nie jest taki muł.....ja ma 1.6 i wydaje mi sie ze jak na swoją masę to jest dosyć dynamicznym autem Osobiście jestem zadowolony. Z racji pracy jaką wykonuje mam do czynienia codziennie z różnymi samochodami od 700 cc do 2.8cc JTD etc więc mam rozeznanie :D wydaje mi się ze jak na początek 1.6 w zupełności ci wystarczy

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś 316i no i muszę powiedzieć że rakieta to to nie jest :twisted:

 

Zastanówmy się teraz czy kolega zadający pytanie chce RAKIETE czy zwykłe auto do codziennej eksploatacji???

 

Do zwykłej codziennej jazdy po mieście czy na trasie w zupełności wystarczy 316i.

Jesli kolega chce rakiete - to żadne 320 ani 328/328 nie da mu tego co M3.

 

Reasumując:

- 316i do codziennej jazdy wystarcza

- do palenia gumy - za mało.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam sie nad kupnem BMW e36 mam do wylozenia jakso 10 000 i napewnomusi byc to wersja sedan. Wiecie rodzina. Ale ok sprawa wyglada nastepująco co moge kupiw w tym przedziale cenowym silnik myslalem o 1.8is choc w sedanach zadko sie trafiaja ale sa. Co myslicie o instalacji gazowej do bmw?? warto czy lepiej zostac przy benzynie?? BEdzie to moj pierwszy samochod i chcialbym zeby nie palil duzo. Silnika 1.6 napewno nie chce bo z tego co wiem nie pociagnie on dobrze tego samochodu. Co poradzicie?? ja jestm zielony w tym wiec wiecie ;/

 

Moje zdanie jest takie ze lepiej miec w swietnej kondycji 1.6 jak zajechane 2.0, kolejna sprawa jezeli chodzi o gaz to ja osobiscie odradzam :naughty: (kolega ma w swojej buni i nie jest zachwycony), jezeli chodzi o spalanie :think: to wszystko zalezy od tego jak ciezka masz noge :) moj 1.6 w cylku mieszanym pali 8.5-11 litrow PB ale to wszystko zalezy od jazdy.....Aha i jeszcze jedna sprawa jezeli chcesz kupic autko gdzies w swoich okolicach (Krywlany) to zaplacisz ok. 1.5 tys wiecej (auta sa poprostu drozsze) Proponuje zebys pojechal na gielde do Ciechanowa i tam sie rozejrzal(gieldy odbywaja sie w soboty), wybor jest naprawde duzy.....Z Bialego bedziesz mial jakies 120 km

Bardzo Mądry Wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą piotr2569

w zupełności 316 do codziennej jazdy wystarczy

takową posiadam, a z uwagi jakie pieniążki chcesz przeznaczyć to nie wiem czy nawet na taką w dobrym stanie ci wystarczy

weź pod uwagę to że jakąkolwiek kupisz od razu będziesz musiał coś dołożyć mniej lub więcej ale zawsze tak jest.

Ja swojej 316 bym za 10 K nie sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja bym na twoim miejscu celowal w 318i kumpel ma i swietnie sie sprawuje, w sumie nie pali duzo a jest bardziej dynamiczna niz 316. bujalem sie ta jego 318 i naprawde fajnie idzie, mimo ze przebieg 240 tys. jak chcesz auto rodzinne to to bedzie najlepszy wybor. pozdrawiam

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem jakiś czas temu sprzedać swoje 316 i kupić 2,0 c-klase ale niedługo biorę slub i stwierdziłam że rozsadniejsze będzie mniejsze spalanie. Na gazie mieł bym może jakies problemy z dwoma litrami a tu mam paliwo i nic nie dokładam (no tylko w przednie zawieszenie bo od lipnej drogi sie sypie) i niebawem popychacze wymienie. Czy ja wiem że na trasie nic nie zdziałe? Jak masz jeźdzeic z żoną i dziećmi to dobry stan 1,6 sobie poradzi bez redukcji. Pali mi w mieście ok8l spokojnej jezdy. Jest to dynamiczny silnik, ale jak już jest zniszczony to nie bierz.Bo naprawde będzie mułem. Mam kolegów i obaj mają e36 jeden ma 1,6 a drugi 1,8 i tylko 1,8 moze sie ze mna brać bo oba są do bani,nie chcę sie chwalić ale tak to jest z niezadbanym autem. Też 1,8 spali nieduzo więcej niz 1,6a i osiagi może mieć większe. Ale czuje ze po przydeszeniu to jest większa różnica.Moje zdanie jak na auto dla rodziny i patrząc na spalanie to 1,6 lub 1,8.2,0 To dwa gary więcej i pewnie spalanie większe(ale nie wiem do końca) Edytowane przez dąbasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w trasę to nie jest za dobre rozwiązanie

 

Może rozwiń dlaczego????

 

Samo stwierdzenie bez podania przyczyny jest mało precyzyjne.

 

Ja tez miałem kiedyś E30 ze 100 konnym silnikiem w dwudrzwiowej budzie i musze powiedzieć że zbierała się porównywalnie do 1,8 w E36 a to ze względów na o wiele lżejsze nadwozie.

 

E36 jest autem z lat 90 i jak na tamten okres silnik posiada dość dobra moc. Zauważ, że wszystkie vw/audi z 1,6 odiągały wtedy 75KM, Mercedes W201 z tego okresu produkcji z pojemności 1,8 osiągał około 90-110KM, Peugeot 406 1,6 - 90KM, Renault Laguna (rocznik 95-98) z 1,8 osiągała 95KM, Opel Vectra 1,6GL (92-94r) - 75KM, tak więc wynik BMW - 100/105KM z 1,6 jest wynikiem dobrym.

 

Poza tym auto osiąga prędkość około 190km/h oraz przyspieszenie do 100km/h w około 13 sec - może rakieta to nie jest ale do zwykłej codziennej jazdy w zupełności wystarcza.

 

Nie wiem na czym opierasz swoje słowa, że w trase to nie jest dobre rozwiązanie - powiedz mi jaką srednią prędkość osiągasz na polskich drogach (nie mówimy o autostradach których jest kilka km) - 90km/h :?: :?: :?: Jeśli uda Ci się osiągnąć średnią prędkość rzędu 90-100km/h jadąc w letni dzień np z wybrzeża do Warszawy to Ci gratuluję.

 

Tak więc na polskie realia 316i jest autem dobrym do codziennej eksploatacji (bez szarżowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.