Skocz do zawartości

czegoś tu brakuje


steedy

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, muszę przyznać, że moja auto pełne jest niespodzianek i będzie mnie chyba jeszcze długo zaskakiwać. Czy ktoś się orientuje co to za część, którą wskazuje na zdjęciu czerwona strzałka, jak się nazywa, i za co jest odpowiedzialna ? Prawdę powiedziawszy nie zwróciłem na to uwagi zanim nie zobaczyłem innego BMW takiego samego jak moje pod maską, i jakie było moje zdziwienie gdy po porównaniu stwierdziłem, że u mnie tej części po prostu... nie ma. Ta rura którą wskazuje niebieska strzałka po prostu jak się kończy to jest otwarta a tego co wskazuje czerwona strzałeczka nie ma. Czy jakiś dobry człowiek mógłbym mi objaśnić co to jest? Bo domyślam się ze skoro producent samochodu przewidział tę część to chyba powinno się tam znajdować, nie wiem kto miał taki genialny pomysł żeby to usuwać.. Uprzejmie proszę kolegów forumowiczów o pomoc :modlitwa:

 

p.s. zdjęcie jest z innego samochodu niż mój

http://img155.imageshack.us/img155/7145/bmw1xs9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj na ten genialny pomysł wpada się jak sie uszkodzi przód... raczej nie spotkałem się, żeby ktoś to zdjął ot tak sobie :)

 

To jest zwykły plastikowy łącznik przez który leci powietrze z grilla do tej okrągłej rury a dalej do alternatora w celu jego chłodzenia.

 

Czasami też rezygnuje z tego ktoś kto kupił ten górny plastik nad przednim pasem i chłodnicą od wersji 4ro cylindrowej - wtedy po prostu nie ma tam miejsca na ten łącznik i nie ma go jak założyć... ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz klimatyzację ?

 

Jeżeli tak to na przednim pasie powinieneś mieć po stronie pasażera zieloną naklejkę z informacją o ilości czynnika r134a oraz oleju w układzie klimatyzacji.

 

Jeżeli nie masz tej naklejki to kolejny powód aby sądzić, że przód nie jest w oryginale bo jej już na 100% ktoś sobie ot tak z nudów nie zrywał - a jeżeli ją masz to na odwrót - raczej faktycznie przedni pas nie był w przeszłości wymieniany / uszkodzony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.