Skocz do zawartości

zielone kontrolki od inspekcji


Sepeba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam małe pytanko. Ile powinno się świecić tych zielonych diodek od inspekcji Te diodki mówią o ilości oleju w silniku, czy o tym ile zostało jeszcze do wymiany oleju, filtrów itp. Pytam bo po wymianie i zgaszeniu inspekcji świeciło mi 5 diodek teraz jak przejechałem jakieś 3,5 tys. km 1 mi zgasła, a po sprawdzeniu oleju na miarce wydaje mi się że oleju jest tyle samo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak umieszczasz post zawsze dodaj jaki jest symbol modelu e28 e34 e39 czy e60, e61, Co do kontrolek to wiec tak liczba ich powinna wynnosic 5 zielonych 1 żółta i 1 czerwona. gasna one wraz z odpowiednia iloscia przejechanych kilometrow i swiadcza o zblizajacej sie wymianie oleju jak zapali sie zółta to wymiana bedzie za niedługi czas, natomiast nie mierza one ilosci oleju w silniku bo było by to bezsensowne!! :mad2: o stanie oleju swiaczy czerwona lub żółta kontrolka oleju , iiiii pamietaj to tylko kontrolki !!! wiec zawsze badaj stan na letnim silniku... pzdr

Czerwna bo??...bo szybsza xD

http://www.ctr.pl www.kamery.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam honor jak pisałem post ne bylo modelu:|P widze ze masz e39 wiec jak czasem zapali ci sie kontrolka żółta wiedz ze moglo ubyc go okolo 200ml podczas ostrej jazdy!!!!! kazde bmw przy b.duzych obciażeniach dla silnika wezmie ciut,jak kazde auto i nie ma sie czego bac !! ale olej powinien zawsze byc wymieniony na czas!!! i nie jakis wynalazek tylko castrol lub inna uznana marka przez klubowiczow i urzytkownikow BMW

Czerwna bo??...bo szybsza xD

http://www.ctr.pl www.kamery.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej tak jak pisałem wymieniłem 3,5 tys km temu (5/40 castrol magnatec). Gość przy wymianie powiedział mi, że na 15 tys mam spokój, ale po zgaśnięciu jednej diody nie wiedziałem czy to od ubytku oleju czy właśnie tak jak przypuszczałem od przejechanych km. Dzięki za pomoc. Aha czyli jak będzie za mało oleju w silniku, to zaświeci się pomarańczowa dioda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej tak jak pisałem wymieniłem 3,5 tys km temu (5/40 castrol magnatec). Gość przy wymianie powiedział mi, że na 15 tys mam spokój, ale po zgaśnięciu jednej diody nie wiedziałem czy to od ubytku oleju czy właśnie tak jak przypuszczałem od przejechanych km. Dzięki za pomoc. Aha czyli jak będzie za mało oleju w silniku, to zaświeci się pomarańczowa dioda?

 

Nie, nie zaświeci się pomarańczowa dioda z powodu braku oleju.

Koledze Lukasz04 chodziło chyba o to że po przejechaniu tylu kilometrów że zapali ci się już pomarańczowa dioda to mogło ubyć troche oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.