Skocz do zawartości

bluetooth w e46 pytanie


twboss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od paru dni jestem posiadaczem e-46 z 2004 roku szukałem tego auta bardzo długo no ale wreście znalazłem :-)(przytaszczyłem go z niemiec sam) mam pytanko o bluetooth a mianowicie mam radio z serii businnes w ogłoszeniu dokładnie było to opisane tak--(BMW Navigationssystem Business DVD,Handy Vorbereitung Bluetooth,CD-Wechsler 6 Fach) czyli mam zmieniarke na 6 cd i dvd i teraz mam pytanie jak przełanczam na telefon to mam tylko taki napis Memory a pod kreską jest jeszcze jeden napis activate phone no i w sumie tyle i teraz nie wiem czy musze dokupić coś żeby działał bluetooth czy może jest jakiś knif żeby tego bluetottha aktywować i połaczyć sięz moim telefonem. pod podłokietnikiem dodam jeszcze jest miejsce na telefon na kierownicy też są przyciski do odbierania telefonu. Ma ktoś jakąś sugestie co do tej sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Handy Vorbereitung Bluetooth" znaczy że Twoje auto jest przygotowane do bluetooth-telefonu = ma potrzebne okablowanie (wiązkę), wyjście na głośniki, mikrofon (sprawdź na górze koło lusterka), oraz tak jak piszesz kierownicę multimedialną z obsługą telefonu i miejsce w podłokietniku. Pytanie tylko czy ma moduł BT czy nie... bo nie musi...

 

Najpierw musisz spróbować sparować swoją ręczną komórkę (zakładam że jakąś masz..))) z autem - tutaj poszukaj kompaktybilnych telefonów:

http://www.bmw.co.uk/bmwuk/bluetooth/?siteID=1312#tabletop

Aha, sprawdź wersję firmware - to ważne.

 

A instrukcję sparowania nasz tutaj:

http://e38.org/ULFOwnerManual.pdf

 

Warto też sprawdzić dla jakiego telefonu jest uchwyt w podłokietniku - to jest taki "piórnik" do ostrożnego wydłubania na którego spodzie jest napisane albo BMW, albo jakiś Siemens lub Nokia... Możesz oczywiście sparować dowolną komórkę (z tamtej listy!), ale "piórnik" to dodatkowa wygoda = uchwyt + ładowarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wieć tak moduł bluetooth ma bo mam papiery z podanym kodem do niego więc powinien być :-) no nic dziś jak bede w domu popróbuje z tym ustawieniem telefonu nie doczytałem że trzeba to robić załanczając zapłon i trzymając przycisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem w samochodzie w tylnej części mam dvd i zmieniarke dodatkowo taką małą skrzyneczkę do której wchodzą 2 końcówki antenek i chyba 2 kabelki ale w żaden sposób nie moge się dostać do ustawienia bluetootha zauważyłem jeszcze że najprawdopodobniej pod blachą w tylnym błotniku jest jeszcze jakaś skrzyneczka ale do nie dostępu nie mam. W opisie na wyświetlaczu mam takie oznaczenia SW 4-2/30 ma ktoś jakies pomysły a może namiary na człowieka który może to sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem w samochodzie w tylnej części mam dvd i zmieniarke dodatkowo taką małą skrzyneczkę do której wchodzą 2 końcówki antenek i chyba 2 kabelki ale w żaden sposób nie moge się dostać do ustawienia bluetootha zauważyłem jeszcze że najprawdopodobniej pod blachą w tylnym błotniku jest jeszcze jakaś skrzyneczka ale do nie dostępu nie mam. W opisie na wyświetlaczu mam takie oznaczenia SW 4-2/30 ma ktoś jakies pomysły a może namiary na człowieka który może to sprawdzić.

 

 

Jeżeli ta mała skrzyneczka jest blaszana (koloru blaszanego) i znajduje się pod czytnikiem Navi to jest to właśnie Bluetooth. Popatrz tutaj: http://golilm.com/DIY/Bluetooth/

Pacjent montuje sobie to usrojstwo, przewiń w dół to zobaczysz jak wygląda puszka BT.

 

Ta druga skrzyneczka to może być Telefon - tzn. centralka. :clap: Potrzebowałbyś wtedy tylko słuchawkę BMW. Sprawdź "plórnik"...!!!

 

Ten numer na wyświetlaczu to wersja sprzętu nawi i softwaru = znaczy że masz czytnik MK4 (tak jak pisałeś DVD), centralny kolorowy monitor i dosyć stary soft (v.2.30).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem w samochodzie w tylnej części mam dvd i zmieniarke dodatkowo taką małą skrzyneczkę do której wchodzą 2 końcówki antenek i chyba 2 kabelki ale w żaden sposób nie moge się dostać do ustawienia bluetootha zauważyłem jeszcze że najprawdopodobniej pod blachą w tylnym błotniku jest jeszcze jakaś skrzyneczka ale do nie dostępu nie mam. W opisie na wyświetlaczu mam takie oznaczenia SW 4-2/30 ma ktoś jakies pomysły a może namiary na człowieka który może to sprawdzić.

 

 

Jeżeli ta mała skrzyneczka jest blaszana (koloru blaszanego) i znajduje się pod czytnikiem Navi to jest to właśnie Bluetooth. Popatrz tutaj: http://golilm.com/DIY/Bluetooth/

Pacjent montuje sobie to usrojstwo, przewiń w dół to zobaczysz jak wygląda puszka BT.

 

Ta druga skrzyneczka to może być Telefon - tzn. centralka. :clap: Potrzebowałbyś wtedy tylko słuchawkę BMW. Sprawdź "plórnik"...!!!

 

Ten numer na wyświetlaczu to wersja sprzętu nawi i softwaru = znaczy że masz czytnik MK4 (tak jak pisałeś DVD), centralny kolorowy monitor i dosyć stary soft (v.2.30).

 

Rano sprawdzałem piórnik ale niestety nic na nim nie pisze wyskakuje po nacisnięciu przysiku a pod nim jest taka klapka ruchoma i złącze pare bolców i w środku chyba małe okrągłe złacze anteny. Co do tej skrzynki to postaram się do tego dobrac choć niechciał bym rozbierac orginalnie skręconego zestawu ( jak orginał to orginał ) no a z drugiej strony się nie dowiem co tam jest, tylko u mnie pod czytnikiem dvd jest zmieniarka na 6 cd a ta skrzyneczka jest jakby za nimi schowana za czarną blachą . Jeżeli chodzi o oznaczenie to owszem chyba mk4 ale wyświetlacz mam ten mały nonochromatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze wątpliwość co do oznaczenia tego softu ja mam napisane sw 4-2/30 i według tego opisu z forum :

 

Pytanie1:

Jak rozpoznam wersje mojego Navi?

 

Menu główne - Ustawienia (Setting - Einstellungen). Górny prawy róg ekranu pokazuje numery np:: 1-1/72

Objaśnienie liczb:

1 = Czytnik Navi (1=MK1, 2=MK2, 3=MK3, 4=MK4)

1 = Ekran Przedni (1=Professional Navigation mit KolorEkran 2=monochrom)

72 = Softwareversion Czytnika.

Powyższy przykład to: Model MK1 z kolorym ekranem i wersją softu 72 (=8.0). Monochrom ekran nie był nigdy w E38 montowany

MK4 można poznać po logo DVD na czytniku.

 

mam czytnik mk 4 ekran monochrom i wersja softu 30 i teraz mam pytanie czy wersja 30 to wersja stara bo widzę że jest do sciągniecia wersja 31 więc moja chyba nie taka stara.

Co do bluetootha to rozkładam ręce nie wiem o co tam biega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby uruchomic proces parowania, musisz wcisnąć na ponad 3 sekundy przycisk z gadającą gębą a kluczykiem w pozycji zero, a następnie, ciągle trzymając przycisk, musisz przekręcić kluczyk do pozycji 1 lub dalej. Pozniej parowanie w telefonie i heja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.