Skocz do zawartości

Tłumik końcowy do wymiany ??


levi

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas zdejmowania tłumika końcowego usłyszałem jak coś się przemieszcza w środku jak go wezme do góry w pion a potem na dół też w pion.Jak jest zamontowany w samochodzie i pobujam nim to nic nie lata(w sumie tam mocno nie można go pobujać bo gumy go trzymaja)Ogółem nie jest głośny wydech.

Wyczytałem tu na forum ,że jak coś w nim lata to jest przepalony,ale czy w moim przypadku też jest do wymiany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

 

wymieniając swój który był przeżarty rdzą do cna (osłony zewnętrzne, końcówka odpadła ;) ) słyszałem jak w środku coś lata. Kupiłem za 60 zł używany tłumik od kogoś kto albo skasował auto albo wymienił na rurę od rynny i w środku też nieco latało! Trochę byłem zły ale zamontowałem (oczywiście robimy to sami bo to chyba najprostsze co można zrobić przy E36) i od roku cały czas jest OK. Jest cichutki, nie brzęczy i na pewno stosunek cena/jakość jest na moją korzyść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszczedzaj tylko wymień.

Tłumik z Izawitu - cynklowany mozesz kupic juz za 150 zł max

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak się przyglądałem cenom ,że można już kupić do 300zł niby jak tam piszą z gwarancją ,itd.

Kupił bym taki gdybym wiedział ,że nie będzie głośniej chodził od tego eberspacher`a co teraz mam.(nie lubie głośnego buczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do takich nie należe :wink: a co lepiej wstawiać orginał używany czy POLMOSTRÓW ?? bo na forum na temat tłumików polmostrów tyle opini ile użytkowników :shock: jedni chwalą na maxa drudzy krytykują na maxa.

 

W sumie gdybym wiedział ,że nic tam w moim się nie zatka to bym zostawił bo nie ma rdzy ani nie jest głośny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie gdybym wiedział ,że nic tam w moim się nie zatka to bym zostawił bo nie ma rdzy ani nie jest głośny
Jeżeli nie masz za dużo pieniążków to zostaw i zainwestuj w coś innego co się Twojemu samochodzikowi albo Tobie przyda :) Albo wrzuć do skarbonki jako "awaryjne" kiedy samochodzik będzie chory :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam teraz dylemat z tłumikiem :?

Stary pierdzi jak nie wiem aż uszy odpadają :D Chciałem kupic używkę oryginał ale jak zobaczyłem w jakim są stanie to zwątpiłem :D

Jednak się zdecyduję na ten Polmostrów. Tylko kupując nowy nie kupi się samego końcowego tylko układ z dodatkowym tłumikiem aż do pierwszej złączki. Gwarancja jest na 2 lata. Do is-a kosztuje jakoś 320zł.

Słyszałem dobre opinie o tym serwisie tłumików:

http://www.tlumiki24.pl/

 

Poza tym lepszy zamiennik np:Bosal to koszt już ok 1000zł więc Nasza konstrukcja jest jeszcze w korzystnej cenie :lol:

 

Do autora postu: Jeśli tłumik Ci nie pierdzi i nie jest w opłakanym stanie to go zostaw. Jeśli tylko Ci coś tam lata w nim to luzik. Jeszcze pojeździsz.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście preferuje oryginał ale kosztuje 1500 zl.

 

Jeżeli tłumik nie jest dziurawy w sensie nie dmucha ani nie pierdzi i nie hałasuje w środku to go nie zmieniaj bez sensu.

 

Proponuje jednak używkę, można kupić w świetnym stanie za grosze, a ja osobiście podpasywałem sobie z E46 i jestem bardzo zadowolony auto pracuje super cicho słychać prace tylko silniczka a wydech dopiero w wyższych zakresach obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.