Skocz do zawartości

jak rozroznic.....model silnika.....


pawelec2410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich jestem tu nowy....

Podobnie jest jezeli chodzi o marke BMW (tydzien temu zakupilem e 36), i tu moje pytanie:

Jak mozna rozroznic typy silnika w tym modelu(e 36 316i 1993r) z tego co wiem to chyba sa 2:

-M40 i M43

czy widac to golym okiem....?Jezeli tak to czym sie roznia i ktory jest waszym zdaniem lepszy?Chodzi mi tu glownie o moc i wytrzymalosc....

Pytanie moze jest banalne jak dla was ale ja naprawde przygode z BMW dopiero zaczynam.....

Pozdr!!!

Bardzo Mądry Wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Za lepszy uchodzi M43 ponieważ ma napedzany rozrzad za pomocą łańcucha a M40 za pomoca awaryjnego paska. M43 ma nizej polozony moment obrotowy wiec sie bedzie lepiej zbierał. Ogólnie M43 to nowsza i bardziej dopracowana jednostka.

 

Poszukaj sobie np na allegro e36 316 do 1992 roku i tam 100% na zdjeciu silnika bedzie M40.

Nastepnie znajdz takie samo auto tylko powyzej 1994 roku i tam zobaczysz jak wyglada M43. Uzyj "zapisz jako" i zkopiuj sobie te dwa zdjecia . Zobaczysz wielką różnice :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich jestem tu nowy....

Podobnie jest jezeli chodzi o marke BMW (tydzien temu zakupilem e 36), i tu moje pytanie:

Jak mozna rozroznic typy silnika w tym modelu(e 36 316i 1993r) z tego co wiem to chyba sa 2:

-M40 i M43

czy widac to golym okiem....?Jezeli tak to czym sie roznia i ktory jest waszym zdaniem lepszy?Chodzi mi tu glownie o moc i wytrzymalosc....

Pytanie moze jest banalne jak dla was ale ja naprawde przygode z BMW dopiero zaczynam.....

Pozdr!!!

 

wpisz tu 7 ostatnich liter/cyfr VIN i bedziesz wiedzial jaki masz silnik....http://bmwfans.info/original/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niestety?! Jeśli będziesz dbał o silnik, to Ci się odwdzięczy. Moje m40b18 już nie jeden super-hiper nowy samochód zawstydziło. :mrgreen: Nie jest to np.:2,5 i często brakuje (a apetyt rośnie w miarę jedzenia) ale często i gęsto daje radę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozum mnie zle..... :wink: z silniczka jak na razie jestem zadowolony jednostka jest w swietnym stanie nigdy nie widziala gazu a poza tym siedzi chip (zakladany jeszcze u niemcow) ostatnio zlapalem sie z kolega ktory jezdzi na 1.8 M43 i powiem szczerze ze musial sie niezle nakrecic zeby sie przytrzymac bo na wyprzedzenie nie mial szans....predkosc jaka udalo mi sie wykrecic to 215 km/k :jawdrop: sam bylem zdziwiony a i do 100 niezle przyspiesza.....

Ale łancuch to zawsze lancuch a nie pasek...... :cool2:

Bardzo Mądry Wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozum mnie zle..... do 100 niezle przyspiesza.....

Trochę źle się wyraziłem - ja pisałem poniekąd w formie żartu. :D ;)

 

Ale łancuch to zawsze lancuch a nie pasek......:cool2:

To prawda! :cool2: :cool2: :mrgreen:

 

Gratuluję dobrego "vira". :handshake: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.