Skocz do zawartości

Dziwny Problem . Po remoncie


aniremis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu pisałem ,że brak ciśnienia na 2 cylindrach ( 4 i 5 ). Zasugerowano mi wymianę uszczelki pod głowicą. Uszczelka nowa, głowica splanowana, nowe śruby i DALEJ brak ciśnienia. Ciśnieniomierz ani podskoczy , totalny brak kompresji . Cylindry wyglądały ok. Zawory szczelne. ( sprawdziłem odwracając głowice i zalałem na zawory denaturat ).

Cały problem zaczoł się podczas wyprzedzania , redukcja na 3 (ok 100 km )silnik stracił moc, pierwsza diagnoza, świeca = błedna, druga = cewka błędna ,aż wkońcu sprawdziłem ciśnienie i wyszło. Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co robić. Dodam że jest to silnik 2.5 170 km + LPG. Za podsuniecie pomysłu co może być przyczyną skrzynka złocistego napoju.

 

Dla wyjaśnienia u mechaników byłem jednak nikt nie wie co może być przyczyną braku ciśnienia po wymianie uszczelki.

 

Dodam jeszcze że jak odwróciłem głowice to 4 zawory wydechowe na tych dwóch cylindrach niebyły opkopcone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie to zdejmuje się głowice patrzysz na uszczelkę i stawiasz diagnozę czy jest ona wydmuchana.

Jak nie to i tak i tak trzeba zawieźć głowice do splanowania i taka firma powinna mieć możliwość sprawdzenia szczelności na zaworach i czy głowica pod wpływem temperatury się nie rozszczelnia. (silnik jeździ na LPG więc zawory mogły się powypalać)

Jak to jest ok to robisz remont generalny, nowe tłoki, pierścienie itd.

 

Skoro stało się to przy redukcji to może padły pierścienie :/

Tuning is not a crime it's a way of life!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.