Skocz do zawartości

WENTYLATOR OD KLIMY bmw e39 -ile pinow?montaz od e46??


jacekkarasowski

Rekomendowane odpowiedzi

na pasie przedni u mnie jest 1100 czy cos kolo tego

 

pisze moge sie mylic...musi byc tyle ile pisze na zielonej naklejce...ilosc jest zalezna od wersji i rocznika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój klimiarz jak mi nabijał to nabiłe do 850g. Nalepkę mam 1100 ale stwierdził że na moją odpowiedzialność mi tyle może nabić bo miał już dwa przypadki że podczas nabijania zgodnie z naklejką czyli 1100 rozwaliło układ i narobiło bigosu. Dziwne to dla mnie bo tyle podaje BMW (nalepka) Czemu więc tak sie stało? Mam 850g i klimka chłodzi jak lalka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś krótko wyjaśnić jak powinien działać wentylator klimy? Ma się kręcić cały czas po jej włączeniu? U mnie rozpędza się i po chwili staje, klima nabita a w środku przy nastawionej temp. 16 stopni wcale nie jest tak zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś krótko wyjaśnić jak powinien działać wentylator klimy? Ma się kręcić cały czas po jej włączeniu? U mnie rozpędza się i po chwili staje, klima nabita a w środku przy nastawionej temp. 16 stopni wcale nie jest tak zimno.

 

na 1 biegu chodzi caly czas po wl.klimy....albo masz malo czynnika lub wl. ci sie od razu 2 bieg a 1 uszkodzony /przewaznie rezystor/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wentylatora powinno iść cztery kabelki. Masa biegi 1,2,3 Bieg pierwszy i drugi idą przez opory widoczne na mocowaniu wiatraka pod kratka i wiatrakiem. Trzeci bieg to maksymalna prędkość czyli bez oporu. Pierwszy i trzeci bieg wspomaga układ chłodzenia podczas upalnych dni. Bieg drugi ma za zadanie studzić czynnik chłodzący w układzie klimatyzacji.

Witam

czy aby w taki sposób ma działać wentylator Klimy ??, jest tez napisane ze wiatrak klimy sie nie włączy jak brak czynnika ??,lub może działa on niezależnie ??.

Czy można Testerem wymusić załączenie sie wentylatora klimy ??, lub wystarczy włączyć klimę i wiatrak sie sam załączy na 2-gim biegu jak temp.. zew będzie pow 10 stopni tak ??,śmigając trochę po mieście często słyszę jak wisco jest zapiete*,to chyba dobrze ale nie sprawdzałem wentylatora klimy,jak by nie było to el.wiatrak wspomaga Visco.

Nadchodzi Sezon wiec czas na porządki i przygotowanie furki do Sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 bieg jest wspomagajacy uklad shlodzenia...a sprawdzic wentylator mozesz podajac napiecie na poszczegolne piny /brazowy masa/...zobacz

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.bimmerboard.com/members/davidsoine/DSCN0958.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.bimmerboard.com/members/davidsoine/DSCN0959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w trasie, klima wyla, trzeszczala i nagle jej przeszlo....jest cichutko...

 

moze dlugo sucho stala...http://www.bmw-sport.pl/images/smiles/07.gif...tego jej brakowalo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe,pomyslalem ze albo sie rozleci, albo bedzie dzialac....i dziala, nawet troche mnie przymrozila, ale wzialem czapke i szalik...

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.