Skocz do zawartości

mała moc na gazie


rasputiiin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc!!! Chłopaki mam mały problem z moją bunią. Mam silnik 2.0 na sekwencji. Wszystko gra pali od strzała jeździ normalnie, z małym wyjątkiem jezeli na gazie dam ostro w piec tak jak by komputer przechodził w tryb awaryjny i nie idzie na wszystkie gary. Gasze silnik odpalam go znowu i wszystko wraca do normy. Na benzynie jestes wszystko ok nawet jak daje w piec. Czy moze to byc sonda czy czeka mnie regulacja gazu??? Z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiecami sie nie przejmuj,bez problemu powinny pracowac w aucie z inst. gazowa.jedz na regulacje gazu.nic samemu nie wymyslisz.jak na benzynie chodzi ok to tylko wina instalacji.sam rak nie pchaj bo mozesz popsuc bardziej.no chyba ze jestes mechanik.moze trzeba tylko filtr gazu wymienic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli na benzynie auto pracuje perfect, to sprawa jest prosta, jedz wyreguluj gaz. Jesli nie faluja ci obroty na biegu jalowym (dol) a auto jakby nieciagnelo przy wcisnieciu mocno gazu (gora) to musisz poprosic swojego gazownika aby komputerowo wyregulowal ci GORNE PARAMETRY gazu via komputer. Podlaczy Cie pod laptoka, pojezdzicie troche po miescie i wszystko pieknie wyreguluje :) Btw. mozliwe jest rowniez zmiana softu na nowszy, to takze duzo pomaga!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
gaz jest załozony jakies 3 lata temu. Kupilem ja juz z gazem i nie regulowałem narazie nic. wymieniłem tylko swiece na nowe.

 

Myslalem ze nowy, wtedy obstawialbym za male wtryski, ale jesli mowisz ze juz kupiles z gazem to na poczatek zmien ten maly filtr gazu - umieszczony jest on w reduktorze. Jak juz ktos pisal, trzeba go zmieniac cos co okolo 10 do 15kkm. Poprzednia e36 smigalem jakis miesiac na brudnym filtrze i generalnie na gazie silnik nie osiagal wiecej niz 4000 obr/min, wyzej po prostu sie przelaczal na benzyn. Tak samo bylo jak dodalem gwaltownie gazu. Po prostu filtr nie byl w stanie przefiltrowac odpowiedniej ilosci paliwa. Pozdro i daj znac co dalej... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej byłem dzis, przełożyli filtr nowy narazie zapier....... Mysle ze bedzie ok. Dzieki za podpowiedzi:) Jak cos bedzie sie działo to pisze odrazu. Pozdrawiam!!!

 

Filtr gazu czasem wystarczy przedmuchać.

Na sekwencji zalecana jest regulacja gazu stale co 10 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej byłem dzis, przełożyli filtr nowy narazie zapier....... Mysle ze bedzie ok. Dzieki za podpowiedzi:) Jak cos bedzie sie działo to pisze odrazu. Pozdrawiam!!!

czyli sprawdzilo sie ze najprostsze metody czasami sa najskuteczniejsze.obylo sie nawet bez regulacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.