Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy 540 E39 UKŁAD CHŁODZENIA


PAJĄK

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie mam taki dylemat,węże clodnicze robia sie bardzo twarde przy temperaturze 105-107 stopni......i teraz pytanie czy to jest normalne zjawisko czy moze oznaczac np , uszkodzona ktoras z uszczelek glowicy ? z tego co wiem to w ukladzie clodniczym wystepuje cisnienie ale czy az takie, dodam ze plynu nie ubywa i wszystko jest ok a interesuje sie tym poniewaz dwa tygodnie temu rozerwalo mi jeden z wezy chlodniczych,teraz nie wiem czy byla to wada weza czy cos jest nie tak , PROSZE o porade

De' sant de' Salvadore

Idąc na śmierć śmieję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
M62 z dynamicznym termostatem 105 stopni potrafi przy słusznym przebiegu zaskoczyć rozerwaniem węży [zwłaszcza górnego], pęknięciem chłodnicy cz y uszkodzeniem zbiorniczka wyrównawczego - powodem prawdopodobnie jest wyższa temperatura pracy układu chłodzenia, tworzywa szybciej się starzeją dodatkowa przyczyną jest nieodpowiednia jakość płynów chłodzących a zwłaszcza zalewanie ukł. zbyt dużą ilością wody [stosunek wody do koncentratu]...przy wyższych temperaturach [a 114 stopni to też norma] może powodować wzrost ciśnienia [woda szybciej wrze] a to z kolei przy mało sprawnym korku chłodnicy - regulator ciśnienia - doprowadza do uszkodzeń układu chłodzenia.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co mi piszesz wnioskuje ze nie powinienem zbytnio sie martwic , bo temperatura utrzymuje sie w normie,a wydaje mi sie ze jakby uszczelka ktoras byla walnieta to temperatura szla by znacznie do gory, korek chlodnicy mam nowy(na wszelki wypadek) ale cisnienie cyba nie bylo nigdy na tyle duze zeby go otworzyc.....dzieki za podpowiedz ...

De' sant de' Salvadore

Idąc na śmierć śmieję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.