Skocz do zawartości

535i za mały reduktor ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zaczynam się zastanawiać czy czasem moje E34 535i nie pali za dużo gazu. Jak dla mnie silnik 3.5l swoje pobrać musi ale widząc wypowiedzi niekótrych użytkowników na temat zużycia gazu e32 i e34 mam pewne wątpliwości. Moje bmw pali po mieście 25l gazu a po trasie od 12l ( trasa bardzo spokojna prędkość 100km/h ) nawet do 16.5l ( prędkości w granicach 140-180 ). Biorąc pod uwagę wypowiedzi właścicieli którzy piszą o spalaniu w granicach 18l miasto a trasa nawet 11l mam pewne wątpliwości co do poprawnej zasady działania mojej instalacji. Po drugie czy jest to możliwe że przy za małym reduktorze auto spali więcej niż przy dużo większym ?? U mnie siedzi reduktor Tomasetto z zintegrowanym filterkiem do mocy 140 PS :shock:. Dodam że instalacja jest drugiej generacji. Zauważyłem też że nie ma znaczenia na jakich oponach toczy się auto. Jeździłem na zimówkach 195/65 15 a teraz mam 225/45 17

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali trochę mniej bo do 20l w mieście i mam jeszcze mniejszy reduktor niż ty :shock: Landi Renzo se 81,czyli do 130PS(motor 3.5 m30) :shock: ,tak u nas niestety oszuści zakładają gaz(nie wszyscy).Ale już niedługo przeróbka na czwartą gen. :wink:
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to wina zbyt małego reduktora, to jaki reduktor najlepiej założyć ?? myślałem nad OMVL tym do 6.0l tylko czy jest sens?? Odrazu mówię że sekwencji zakładać nie będę bo za szybko zmieniam auta.

 

Ciekawi mnie jeszcze sprawa miksera czy do silnika m30 można założyć jakiś większy mikser niż średnica 36mm ??

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz się bawić w sekwencję to załuż jakiś większy reduktor do 250KM np.OMVL tak jak pisałeś i do tego blosa,średnica jest o wiele większa niż w mikserze,ja mam założonego blosa i jest lepiej niż na standardowym mikserze,tak do około 4 tyś dobrze ciągnie,póżniej niestety brak tchu,zbyt mały parownik.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o OMVL do 6.0l tylko różne słyszałem opinie o blosie :/ Jedni zachwalają a inni krytykują że po założeniu blosa przy spokojnej jeździe auto chodzi lepiej i mniej pali a przy ostrej również jeździ lepiej a pali dużo więcej niż na zwykłym mikserze :(

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o OMVL do 6.0l tylko różne słyszałem opinie o blosie :/ Jedni zachwalają a inni krytykują że po założeniu blosa przy spokojnej jeździe auto chodzi lepiej i mniej pali a przy ostrej również jeździ lepiej a pali dużo więcej niż na zwykłym mikserze :(

To już kwestia ustawienia i wypiłowania slita w blosie. Odczujesz poprawę względem zwykłego miksera.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zmień reduktor ja bym pozostał przy tomsteto bo nie jest zły tylko do większej mocy i zakładał bym blosa - miałem to ustrojstwo i jak bym miał mieć instalke II generacji ponownie to nie zastanawiał bym się!!!

Po pierwsze jeżeli jest wyregulowan to spalanie jest w normalne przy normalnej jeździe a jak się ciśnie to oczywiście rośnie ale coś za coś to tak jak twoja 3,5 jak byś ją cisnoł miała palić 15l w cylku mieszanym.

Miałem poprzednie Golfa III 2,0 8V własnie z tym IIG i z Blosem i przed ząłożeniem spalanie było od 10 - 12,5l a po założeniu blosa było 10 - 13,2 ale za to w całym zakresie obrotów nie brakło gazu nawet na 5 biegu przy większych prędkościach- oczywiście nie ma co przesadać tam było tylko 115km ale naprawde blos to dobre urządzenie do gazu wkońcu to BRC.

Przez 20tys zero strzałów z gazu choć nie było klapki anty strzałowej ani siniczka krokowego.

http://www.mapet-tuning.com/sklep/gaz/blos.pdf

http://www.capri.pl/forum/153546

ogólnie jeżeli chodzi o blosa to wpisz w googlach Blos i napeno bedzie miał lekturze do czytania na wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o OMVL do 6.0l tylko różne słyszałem opinie o blosie :/ Jedni zachwalają a inni krytykują że po założeniu blosa przy spokojnej jeździe auto chodzi lepiej i mniej pali a przy ostrej również jeździ lepiej a pali dużo więcej niż na zwykłym mikserze :(

To już kwestia ustawienia i wypiłowania slita w blosie. Odczujesz poprawę względem zwykłego miksera.

 

 

Wczoraj zakupiłem na allegro blosa + reduktor OMVL do 6.0l. Teraz tylko pytanie kto w woj. lubelskim ma pojęcie o ustawieniu blosa ewentualnie wypiłowaniu slita ?? Nie ma zielonego pojęcia o instalacji gazowej i wolę gdzieś podjechać żeby ktoś to dobrze ustawił :mrgreen:

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie proponował bym ci założyć tak jak bedziesz wszystko mieć i pojechac od gazownika, by ci wyrególował to na nalizatorze spalin, dfo blosa jest dołączona instrukcja co i jak myśle że powienien się ogarnąć mi blosa kolega wyrególował metodą prób i błedów na początku spalał 16 litrów gazu ale jak zapitalał. :modlitwa: ale trzeba było go troche przykręcić ale i tak nieźle szedł do 4 biegu do odcinki :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestawik u siebie i jestem z niego bardzo zadowolony :lol: Chodzi pieknie! I to na przewodach miedzianych srednicy 6mm. Co do spalania to przy mojej jezdzie (miejsko - mieszana, raczej dynamiczna :lol: ) to srednio 20l/100km. Mysle ze przy taj pojemnosci to niezly wynik. Moje poprzednie autko Audi 90 2.3 palilo w granicach 13l, a gdzie mu do 735 :wink:

 

BTW: na stronie producenta OMVL byl tylko jeden typ reduktora. Zastanawiam sie z kad na allegro wziely sie dwa rodzaje?

BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Reduktor i blos założony. Pierwsze odczucia pozytywne, ewidentna poprawa pracy silnika na niskich i wysokich obrotach. Po założeniu blosa ustawiłem jak w instrukcji ( duża śruba 2,5 obr. a mała 1,5 obr ) Narazie nie jechałem regulować blosa bo chciałem zobaczyć jak będzie wychodziło spalanie i po zatankowaniu gazu do pełna wyszło 34l/100km po mieście, dodam tylko że na mikserze ale przy parowniku tomasetto 140Kw przy takim samym stylu jazdy auto paliło mi 25l. Jeżeli jest ktoś ciekawy jakie spalanie będzie wychodziło po regulacji blosa to mogę opisać swoje odczucia.

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem regulowany w ten sposób że reduktor był prawie na maksa skręcony, a śruba w blosie była wykręcana do tej pory do puki nie zaczoł nie równo chodzić silnik i wtedy cosfnięte o ok pół obrotu. i wszystko było ok. tzn w spalaniu nie było aż takich różnic. spróbuj nic sie nie stanie a moze sie polepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.