Skocz do zawartości

525 TDS - NAGŁA UTRATA MOCY!!!


KrzychuKrzys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na forum :)

Od niedawna mam 525 tds i przez swoje niedbalstwo juz mam z nią problem.

Postawilem samochod na noc pod lekka górka, pech chcial ze tej nocy wracalem z trasy gdzie pod drodze nie bylo zadnej stacji otwartej 24h wiec nie moglem zatankowac.

W baku zostalo bardzo malo paliwa, tak malo ze splynelo i kiedy rano poszedlem odpalic auto, ropa do pompy juz nie dochodzila.

Polecialem na stacje kupilem rope i po kilkuminutowych probach krecenia w koncu udalo mi sie ja odpalic.

Kiedy sie przejechalem okazalo sie ze przez ten wypadek auto stracilo na mocy. Co może byc tego przyczyna?

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepska jakosc paliwa ktore zalales. skoro w twojej okolicy nie ma stacji 24h to chyba mieszkasz w kiepskiej czesci kraju. dodatkowo w takich dziurach sprzedawcy lubia chrzcic paliwo. podjedz na jakas markowa stacje i zatankuj dobre paliwo. chyba ze przez prace na sucho padla ci pompa i teraz cisnienie w ukladzie jest za male (tds jak juz odpali to nie piotrzebuje pompy aby pracowAC, ale moze z tym zwiazana jest utrata mocy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo jest z orlenu także na pewno jest ok bo zawsze je leje.

Przyznam że naprawde bardzo dlugo musoalem go krecic zanim odpalil... jeżeli to pompa to jak sprawdzić czy ciśnienie w układzie rzeczywiscie spadlo?

a możliwe jest żeby układ się zapchał od jakichś syfów z dna baku?

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak zapalałeś to pompa zaciągneła jakiegoś paprocha.Sprawdz filtr paliwa i najlepiej wymień na nowy(jak jesteś nowym posiadaczem to najlepiej wymień wszystkie filtry) Zalej wiecej niż pół baku ropy i zobacz co sie bedzie działo.Ja kiedys tez zapomniałem zatankować a zostawiłem samochód na gorce rano zapaliłem i przejechałem 500m silnik zgasł Po zatankowaniu zakreciłem 3-4razy i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.