Skocz do zawartości

problem drgania kierownicy


cybek1984tychy

Rekomendowane odpowiedzi

kierownica luzow nie ma glownie te drgania sa przy przyspieszaniu tak 40 - 80 km/h opony sa prawie nowe a wywazalem w jednym zakladzie wulkanizacji ale nie szukalbym tu przyczyn zwlaszcza ze na poprzednich kolach zimowych tez te drgania wystepowaly i stalo sie to raczej z dnia na dzien myslalem ze jak zmienie kola na alufelgi to ustapi niestety tak sie nie stalo drgania sa glownie jak przyspieszam delikatnie z przodu mam 1 miesieczne amortyzatory a w tym tygoniu wymieniam komplet tzn4 sprezyn
brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie nowe opony to nie to samo co nowe, jezeli kupowales uzywki, bo jezeli byly wyzabkowane lub mialy bicia to ktos mogl je dlatego wyrzucic. Ale jak mowisz ze na dwoch kompletach to wystepuje to ok. Ja bym na twoim miejscu sprobowal wywazyc u innego wulkanizatora. Gdy ja sie borykalem z podobnym problemem to dopiero ktorys z kolei umial zrobic to fachowo, dodam ze zmienilem prawie cale zawieszenie+ nowe opony, a wina i tak lezala po stronie zle wywazonych kol. BMW nie lubi zle wywarzonych kol i krzywych felg na przodzie. Pozniej szuklabym luzow zawieszenia(tuleje, sworznie) no i ekstremalny przypadek to maglownica. Jeszcze chialem zapytac o to czy alusy masz orginalne i czy czasem nie potrzeba do nich pierscieni, ale na stalowych tez masz ten problem, takze moze to nie to. No i rozumiem ze geometrie tez masz w porzadku?

Jeszcze niekiedy takie drgania moze powodowac zapieczony hamulec(tuleja) po ktorejs ze stron, tez o takim przypadku slyszalem. Takze juz masz juz chyba wszystkie wariany wymienione. Generalnie kazdy wariant dziala w innym przedziale predkosci, tylko juz nie pamietam w jakim :?

Bald Mein Wagen ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.