Skocz do zawartości

Czerwone światło dla piratów drogowych


Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9712344&rfbawp=1204366582.134

 

Ciekawy pomysł - szczegolnie w małych miejscowościach :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bzdura...:)

a co z facetem, ktory przepisowo jedzie za piratem ? tez musi stac ??

a babcia na rownoeglych pasach ? tez ...??? wogole cala synchonizacja w leb , bo trafic sie pewnie moze dwuch prostopadle jadecych piratow...

hehehe, eh...ludzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja powiem że pomysł dobry, tyle że do wykorzystania w nocy, przy małym natężęniu ruchu. Są takie skrzyżowania gdzie dla obu kierunków wyświetlane jest czerwone, gdy samochód zbliża się z odpowiednio niską prędkością to pętla indukcyjna wykrywa to i włącza mu zielone światło. Jak popylasz za szybko to cię przystopuje.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na jedno takie cos napewno trafilem.

za pruszczem na poczatku traktu sw. wojciecha.

ale dzialanie tego bylo idiotyczne

czerwone zapalilo mi sie krotko przed nosem w godzinach szczytu i sam nie wiedzialem co tu zrobic. w tamtym miejscu sa na 50m dwa pasy i zjechalem na lewy i wyprzedzam L ktora jechala 40km/h. kiedy sie z nia zrownalem nagle buch czerwone bez zadnych pomaranczowych.

I wez tu sie szybko zastanawiaj i po heblach ale patrze ze z drugiej nic nie jedzie i palnik. Jakby gosciu za mna w C5 byl blizej ale dopiero co wyskoczyl to po tyle :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie skrzyzowanie ma nawet swoja nazwe, bodajze nazywa sie to akomodacyjne.w rzeszowie sa takie skrzyzowania od kilku lat.w nocy wszystkie swiatla caly czas sa czerwone nawet dla pieszych.jak podjezdza samochod zapala sie zielone i jedziesz.a pieszy musi nacisnac przycisk ze chce przejsc.czujniki sa powtapiane w asfalt, a w dzien jak jest duzy ruch to w tych kierunkach gdzie stoi duzo aut zielone swiatlo pali sie dluzej niz tam gdzie aut w kolejce czeka mniej. dodatkowo caly system wspomagany jest monitoringiem.z doswiadczenia wiem ze w sumie to dziala calkiem niezle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre rozwiazania spotkalem sie z takimi we francji i jak jedziesz przepisowo to przejedziesz cala miescine za jednym razem ale jak przekroczysz to stop i nie trzeba zadnych garbow robic anie innych bzdurnych spowalniaczy

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.