Skocz do zawartości

Mycie Czyszczenie Konserwacja Polerowanie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na to ze zbliza sie wielkimi krokami wiosna pora odpicowac ,wypolerowc swoje cacka :) ma ktos jakieś sprawdzone środki czystości i pasty samochodowe tak aby efekt był widoczny i długotrwały ? ja osobiscie uzywałem pasty Castrol do polerowania lakieru i Plak do tapicerki :) troche z tym castrolem było roboty bo trzeba było polerować :( ale efekt był:) .Czego Wy uzywacie ? macie jakies sprawdzone pasty pohwalcie sie :)

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak podpinając się pod temat odpicowywania aut na wiosnę , nie wiecie jak się maluje felgi ???

Tzn. jak zrobić to tak we własnym zakresie aby to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co roku w sezonie letnim uzywam:

 

PORZELACK NIEBIESKI.

 

Cena za butelke u kolegi 20pln. Starcza srednio na sezon (jakies 8-10 pastowan). Podstawa do dobrego polerowania reczngo to pielucha flanelowa i pare browarków . DObra terapia odchudzająca ;)

 

Lakier pokrywa sie jak by teflonem , jest bardzo sliski, wydobywa glebie koloru i znikaja wszystkie drobrne mazy na lakierze typu mycie , jakies slady po kotach itp. Innego srodka nie znam , ten mi sie wydaje najlepszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy bo dopiero zakupiłem sobie bemke :oops: ale mogę coś na temat polerowania lub włoskowania dożucić: a mianowicie od lat używam tylko produktów firmy SONAX a szczególnie polecam włosk z serii EXTRIM. Może wydaje się być drogi bo powyżej 50 PLN ale wystarcza na dwa lata na jeden samochód wielkości seri 5 lub A6 wersji kombi i przy stosowaniu co 3 miesiąe, dobry sklepik mogę polecić w Katowicach mają ceny rosądne i są żetelni:

http://www.sonax.katowice.pl/katalog.php?23992

Używałem też produktów orginalnych firmy BMW do pielęgnacji aut sa dobre ale co do efektu są porównywalne ale dłużej wytrzymuje jednak Sonax, :P poprostu sprubójcie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Pozwole sobie zdublować swoją dość szeroką wypowiedź w tym temacie. :mrgreen:

Poza tym używając :search: można naprawde znaleźć mnustwo informacji w tym również mojego autorstwa :D

 

pasty 3M nie naleza do najtanszych, ale daja naprawde niesamowite efekty i sa baaaardzo wydajne "nie tak jak farecla g3"

ale jak to zwykle bywa za jakosc sie placi i tak to wyglada ze kazda tuba pasty 3m to koszt ok 100pln.

ja zajmuje sie polerowaniem samochodow profesjonalnie "tzn. zarabiam w ten sposob na przyslowiowy chlebek" pracujac w renomowanym serwisie jak rowniez dorabiajac po godzinkach :mrgreen:

a uzywam nastepujacych preparatow oczywiscie tylko firmy 3M.

 

Perfect-it III Pasta polerska gruboziarnista

Bardzo skuteczna, gruboziarnista pasta polerska dająca natychmiastowe efekty. Pozwala na uzyskanie wysokiego połysku i osiągnięcia idealnego wykończenia na każdym rodzaju powłoki lakierniczej.

Charakteryzuje się szybkim i szkutecznym działaniem. Równomiernie wykańcza na wysoki połysk.

 

Perfect-it III Pasta polerskia drobnoziarnista

Wysoce skuteczna w działaniu pasta, idealne do stosowania na powierzchniach o niewielkim stopniu utleniania i usuwania zarysowań powstałych po cieniowaniu. Do stosowania maszynowego z gąbką polerską (09550).

Charakteryzuje się:

- szybkim usuwaniem niewielkich zarysowań.

- do stosowania na lakierach HS, MS lub OEM

- pozostawia wysoki połysk

 

Perfect-it III Politura na wysoki połysk

Skuteczna szczególnie na ciemnych kolorach, odświeża lakierowane powierzchnie. Pozwala na natychmiastowe osiągnięcie lustrzanego połysku, przy jednoczesnym usuwaniu zmatowień i obrotowych śladów polerskich.

Nadanie wysokiego połysku

Idealne rezultaty zwłaszcza na ciemnych kolorach

Usuwanie "obrotowych śladów polerskich"

 

Perfect-it III Środek zabezpieczający wysoki połysk (wosk)

Nadając wysoki połysk, zapewnia doskonałe, długotrwałe zabezpieczenie. Wosk można nałożyć maszynowo co zapewnia jeszcze lepszy efekt.

 

uzywam jeszcze super preparatu Fines-it ale niestety nie mam jego opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.