Skocz do zawartości

Montaż CB


dominikglinka

Rekomendowane odpowiedzi

no wcisk niestety. Więcej problemów będziesz miał z prawidłowym podłączeniem zasilania pod kluczyk - za to zleciłem w ASO.

 

Marcin

 

Zamontowałem uchwyt (w zestawie z radyjkiem President) po prawej stronie tunelu, przed fotelem pasażera (fotel pasażera 3/4 skali od tyłu - i tak nie częściej niż raz w miesiącu zdarza mi się wieźć 'komplet' - 4 osoby). Uchwyt przykręcony w poziomie, tuż poniżej plastikowej zabudowy tunelu, na wykładzinie dywanowej (2 blachowkręty). Z racji tego, że auto stoi 'na żywca' pod blokiem, radyjko zdejmuję, tak więc montowanie zasilania na stałę nie wchodziło w grę - końcówka zapalniczkowa zamontowana, kabel wrzucam między fotel a tunel i podłączam do tylniego gniazdka zapalniczki. Antenka tą samo drogą, potem pod kanapę tylną i dookoła w stronę kierowcy, do bagażnika, po ukosie w górę, przez uszczelkę (między uszczelką a klapą bagażnika) z tyłu na wysokości lamp i dalej w górę aż do szczytu.

 

Alternatywnie rozpatrywałem montaż po lewej stronie kierowcy, pod włącznikiem świateł - jest duuużo miejsca i radyjko spokojnie można wsadzić, a dodatkowo nie widać go z zewnątrz auta po odłączeniu gruszki.

 

Wybrałem subiektywnie, bo:

a. lubię obsługiwać gruszkę prawą ręką;

b. i kierowca, i pasażer mają dostęp do radia - gruszka jest pośrodku, widać wyświetlacz, a wszystkie pokrętła są w zasięgu ręki (ważne, bo jeżdzimy w trasy po 800-900km i prowadzimy obydwoje, ale to zazwyczaj ja jestem 'operatorem CB').

 

Teraz uwagi:

1. Na stronę pasażera wyrzucić antenę byłoby bliżej, ale to dopiero jak się do Polski wybiorę, bo na razie jest zestrojone na to miejsce.

2. Przez tylną klapę w sam raz starczyło kabla, a newralgicznym punktem jest szczelina pomiędzy klapą a dachem na szczycie - kabel się 'przycina' i obawiam się, że prędzej czy później go uszkodzę.

3. Czeka mnie jeszcze wyciągnięcie siedziska tylnej kanapy, bo teraz kabel idzie dookoła.

Jak zrobię zdjęcie, to zołożę link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Temat stary ale ciągle aktualny.

Opisane powyżej rozwiązania montażu CB radia mnie osobiście nie przypadły do gustu a mam ten sam dylemat-gdzie?

 

1-w środku,w popielniczce obok zapalniczki należy wyciąć otwór na radio CB i wpuścić je w tunel (jak głęboko wejdzie nie wiem).

 

2-w środkowym tunelu jest zasuwany małą żaluzją,zaraz przed podłokietnikiem schowek na drobiazgi,a pod nim głębszy na napoje w puszkach,czy kubki z kawą. Myślę o wycięciu dna tego schowka i wpuszczeniu tam radia.

 

Niestety nie rozbierałem jeszcze środkowego tunelu i nie wiem jak to zrobić,żeby sprawdzić,które miejsce ma wystarczają głębokość aby pochłonęło CB radio.Może ktoś z Was już tego próbował,albo podpowie jak zdemontować ten tunel.

 

 

SPOKOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często przestawiam ustawienia foteli i wolę mieć CB zamontowane (stabilnie) na stale.Pozostanę więc przy swoich 2 wersjach montażu choć wymagają więcej zachodu niż proponowane wyżej.

 

Pytam jeszcze raz :jak zdemontować środkowy tunel w X5 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często przestawiam ustawienia foteli i wolę mieć CB zamontowane (stabilnie) na stale.Pozostanę więc przy swoich 2 wersjach montażu choć wymagają więcej zachodu niż proponowane wyżej.

 

 

Między fotelem a tunelem też możesz na stałe przymocować ....

 

Niestety nie pomogę z tunelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.