Skocz do zawartości

[316] Centralny zamek zamyka za drugim razem.


Dzeski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem który pojawił się niedawno. Miałem fabryczny centralny zamek ale bez pilota. Znajomy elektryk założył sterowanie centralnym zamkiem z pilota. Wszystko działało świetnie. Od jakiegoś czasu zauważyłem iż centralny zamyka drzwi za drugim razem tzn. jak nacisnę pilota to zamek zamknie i zaraz odbije, otworzy się, po ponownym naciśnięciu guzika na pilocie zamek zamknie i zarygluje drzwi bez problemu.

Czy ktoś ma jakieś propozycje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiązke w bagażniku co idzie przy klapie po lewej stronie ! Z regóły pęka tam przewód od siłownika z klapy i to jest przyczyną ! Bo BMW takim właśnie odbijaniem zamka sygnalizuje uszkodzenie, któregoś z siłowników ! A ten właśnie przewód często pęka !

E30 325i '90

E36 325i Coupe '92

E46 320TD Compact '03

E46 320D Touring '02

E91 320XD LCI '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorowane są trzy zamki: lewe przednie drzwi, prawe przednie drzwi i klapa bagażnika.

Nie są monitorowane (siłowniki bez krańcówek i kontroli położenia): tyle lewe drzwi, tylne prawe drzwi i zamykanie klapki wlewu paliwa.

Jak już jest tu napisane, takie zachowanie świadczy właśnie o błędzie w działaniu któregoś z zamków monitorowanych.

 

Jeżeli piszesz, że nie masz problemu z drzwiami, to pozostaje klapa bagażnika.

Test: słuchasz siłownika zamykania klapy bagażnika, czy coś się z nim dzieje przy zamykaniu i otwieraniu. Jeżeli tak, to po prostu jest koszmarnie brudny lub zaśniedziały (zima, lód, śnieg, sól) i nie zamyka/otwiera do końca (nie dotyka krańcówek). Wyjmij go, rozbierz, składając wyczyść i powinno być dobrze.

Jeżeli natomiat przy teście nic się z nim nie dzieje, to sprawdź, czy masz napięcia na wtyczce (dwa piny sterujące samym silniczkiem na przemian przy zamykaniu/otwieraniu plus i minus). Jeżeli nie masz napięcia - szukaj problemu w kablach (sterownik jeszcze nie słyszałem, żeby się skaszanił).

Jeżeli napięcie jest - masz denata, a nie siłownik.

Nowy siłownik to koszt w ASO ponad 500zł (bez monitoringu to 408zł). Kupisz taki gdziekolwiek na giełdzie/złomowisku. Jeżeli jest tam padnięty tylko silnik, a reszta wygląda ok, to kup inny siłownik (BMW może być bez monitoringu) i przełóż silniczek. Możesz mi wierzyć, w sklepie nie kupisz nowego samego silniczka.

 

Daj znać, co dajej...

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnej klapy to właśnie w E36 często przyczyną jest pęknięcie, przewodu ponieważ narażone są one na naprężenia właśnie podczas otwierania klapy ! Wielu moich znajomych miało taki przypadek i ja oczywiście też ;-) Napewno dasz radę ;-)

E30 325i '90

E36 325i Coupe '92

E46 320TD Compact '03

E46 320D Touring '02

E91 320XD LCI '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa podczas zamykania z kluczyka?? - jeżeli tak samo to proponuje (przed rozpruciem wiązki w bagaźniku) sprawdzić stan krańcówki przy drzwiach kierowcy - włącznik oświetlenia wnętrza tj. czyjnik niedomknietych drzwi. (lubi sie wycierać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem tylko że u mnie zamek zamykał się a potem otwierał i tak cały czas :mad2: Wreszcie pojechałem do elektryka i ten sprawdzil i co się okazało że mam walnientą centralkę od alarmu. Może ty masz to samo albo ci coś żle podłączył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kable mam wszystkie sprawne, silowniki wszystkie dzialaja, czujniki krańcowe w drzwiach są OK, możliwe zę jakiś stycznik w centralce nawalił, tak sobie myśle. Podłączone mam wszystko OK bo jakieś 2 miesięce wszystko działało bez zarzutu. Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sprawdz krancowki na slupkach. Przy otwartych drzwiach kierowcy zatrzasnij zamki w drzwiach i trzymajac palcem krancowke na slupku zamykaj drzwi z pilota. I tak wszystkie po kolei. Lub sprawdz czy z wszystkich drzwi i z klapy da sie zamknac i otworzyc centralny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.