Skocz do zawartości

Wysiadl centralny zamek, szyby i wycieraczki na raz ???


KWT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i prosze o pomoc.

 

Od dni kilku jestem posiadaczem BMW seri 5. Nie dopisalem, ze szczesliwym bo o tym dalej w watku. Od poczatku nie dzialala mi pompka spryskiwacza. Chcialem sprawdzic czy przyczyna nie jest przypadkiem przepalony bezpiecznik. Po tym jak otworzylem skrzynke z bezpiecznikami przestal dzialac centralny zamek, tylne szyby i wycieraczki. Sprawdzalem bezpieczniki i wszytkie byly cale, zreszta wymienialem je nawet na nowe. Na forum znalazlem wypowiedzi ludzi, ktorym te trzy rzeczy padaly jednoczesnie ale w e34 i wtedy odsylano ich pod tylna kanape. Czy w e39 tez tam znajde przyczyne ??

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie przestalo dzialac tylko po otworzeniu klapki. Podociskalem tam bezpieczniki, obejzalem ich stan. Potem stwierdzilem ze padly te trzy elementy. Ktos ma jakis pomysl ???

 

PS rocznik 1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się dobrze przyjżał bezpiecznikom. Nie zawsze widać spalony bezpiecznik gołym okiem. Moze w twoim przypadku właśnie tak jest? Sprawdz omomierzem. Druga ewentualność może wyrwany masz przewód z którejś wsuwki od bezpiecznika? Lub może owa wsówka ci się wysunęła z listwy i bezpiecznik chodz dobry to nie łączy?? Przyjżyj sie temu. No i zajrzyj do bezpieczników w bagażniku (prawy boczek). pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleszko i co poradziles sobie?? Niedaleko bezpieczników znajduje się modól komfortu. Wystrczy ze go odlaczysz i wszystko przestaje dzialac. Nie sadze aby sie odlaczyl gdyz sa tam takie specjalne zabezpieczenia przed tym ale warto popatrzec. Znajduje sie podspodem za schowkiem w desce u pasazera w nogach. odkrec dwie srubki po prawej stronie i pociagnij do siebie oslonke a ujzysz go :) taki bialy z aluminiowym radiatorkiem. :):):) :D Pozdrawiam Ernest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wznawiam moj watek po miesiacu poniewaz dopiero teraz mialem mozliwosc sprawdzenia mojego autka. Jestem marynarzem i wowczas nie zdazylem tego zrobic poniewaz zblizal mi sie termin wyjazdu na statek. Ale do rzeczy...

Zrobiem dokladne wizualne ogledziny i wszystkie bezpieczniki sa cale, dokopalem sie do modulu komfortu i wszytskie wtyczki sa na miejscu. Dalej nie bede kombinowal bo nie chce narobic wiecej szkod. Umowilem sie na jutro do Car-Fix (szczecinscy specjalisci od BMW) na naprawe (przy okazji olej, plyny, filtry...). Napisze pozniej co zdiagnozowali. Dodam jeszcze, ze oprocz centralnego, wycieraczek, tylnych szyb zauwazylem, ze nie dziala oswietlenie kabiny i schowka. Natomiast dzialaja lampki od do lusterek w osłonach przeciwsłonecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie już wszystko działa. Przyczyną okazał sie poprostu wsadzony w złe miejsce bezpiecznik. Sam go przełożyłem gdy w nerwach szukałem przyczyny niedziałającego spryskiwacza (tu akurat spalony był silniczek). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.