Skocz do zawartości

Filtr węglowy - odpowietrzenie baku


marcosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Mam pytanko: :modlitwa: gdzie w E[38] 740 znajduje się filtr węglowy [chodzi o filtr w układzie odpowietrzenia baku]. Szukam i "0".

Od dłuższego czasu mam problem z zapowietrzającym się bakiem paliwa - jest to zjawisko tak silne, że aż wciąga bak co powoduje charakterystczne odgłosy odkształcającego się zbiornika [strasznie dokuczliwe i głośne]

pozdro

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjemujesz tylne lewe koło, oraz przednią część (czyli lewą) nadkola - przy zbiorniku paliwa.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dzięki bardzo. :lol: Spróbuje dziś coś powalczyć. Zobaczymy może tam znajdę przyczynę zapowietrzania sie zbiornika. Czyli jednak z tyłu jest ten filtr a ja osioł szukałem w komorze silnika i "pod" przednimi błotnikami.

nara

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowitrzenie zb. paliwa, to raczej znajduje się przy zb. paliwa ;) :lol:

 

A z innej "beczki" - jak tam mapy navi ? ;) szczególnie ta krajowa.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Może nie chodzi o "odpowietrzenie". Moja beti ze względu na normy EUR ma tzw. dopalanie opar benzyny pochodzących z baku - coś w rodzaju zaworka który powoduje doprowadzenie opar do komór spalania [zaworek sprawdzałem na kompie działa ok] Wieczorem podziałam przy filtrze węglowym - o rezultatach napisze.

Odnośnie płytek NAVI - Polska chodzi ok. jednak jest jeszcze mało dokładna [ale lepsze to niż nic] pozostałych nie sprawdzałem. Czekam na nowe info [potrzebne jes też TIS]

pozdro

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Filtr znalazłem, sprawdzona została drożność układu i wydaje się wszystko ok. Fachowcy podpowiadają, że przyczyną może być ten "mały zbiornik" niedaleko filrta węglowego - podobno jest w nim jakiś zawór który zamyka odpowietrzenie baku np. przy dachowaniu itp.

Jak to sprawdzić ? Może inne pomysły? :modlitwa:

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ...

Jak tam u Ciebie z angielskim ? Jak nie najgorzej, to podeślę Ci dokument nt. układu zasilania paliwem w Twoim (i moim ;) ) samochodzie.

Jest tam powiedziane, jaki element za co odpowieda i jak działa, może Ci to coś pomoże.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Angielski w stopniu średnim - tekst powinienem zrozumieć, każda próba warta grzechu. Musiałem ponownie wyciągnąć uszczelkę korka wlewu paliwa - bak strzelał jak petardy na sylwestra. Gdzie szukać przyczyny? :doh:

Jak wszystkie tematy dotyczące E38 spotykają się z licznym zangażowaniem forumow.. :cry: . ..... żeby nie Sebast to było by "0"

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem na mail-a ...

 

Zawsze powinien się znaleźć jakiś "nawiedzony" - na tym forum od E38, chyba to jestem ja ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystkie tematy dotyczące E38 spotykają się z licznym zangażowaniem forumow.. :cry: . ..... żeby nie Sebast to było by "0"

Ja niestety na razie mało wiem o E38. To i nie doradzam. :lol:

Ale czytam pilnie wszystko.

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.