Skocz do zawartości

drżenie drążka zmiany biegów w BMW 118d


tristan23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem zupełnie nowy, więc z góry przepraszam za wszelkie uchybienia... Chcę kupić w najbliższym czasie BMW serii 1, z największym prawdopodobieństwem 118d po liftingu (143 KM). Byłem już na jeździe testowej i to co mnie zaskoczyło, to bardzo mocno drgający na "luzie" drążek zmiany biegów. Pracownik salonu powiedział, że jest to nomalne w BMW z dieslem i wynika z sił przenoszonych na drążek i rodzaju silnika. Nigdy nie jeździłem dieslem, więc nie wiem czy to faktycznie takie normalne. Prosiłbym o pomoc bardziej doświadczonych kolegów. Przeszukiwałem forum, ale nie znalazłem takiego posta odnośnie jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co znaczy "mocne drganie".Owszem-silnik diesla tym sie charakteryzuje,że karoseria mpoddawana jest drganiom.Tym bardziej jest to odczuwalne gdy auto stało na przykład noc na mrozie.A skoro tak to i drążek od zmiany biegów pewnie trochę drży.Ale na pewno nie tak mocno,żeby ubic nim kogel-mogel :D

p.s.A jest to auto EX AG czy kupujesz od właściciela jakiegoś?

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

u mnie w tej chwili drążek nie drży w ogóle, ale drżał do momentu jak serwis wymienił mi koło zamachowe, więc pewnie ten egzemplarz testowy miał podobną wadę jak mój niegdyś.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale na pewno nie tak mocno,żeby ubic nim kogel-mogel :D

p.s.A jest to auto EX AG czy kupujesz od właściciela jakiegoś?

 

Dziękuję za odpowiedzi! Aż tak mocno to nie drży :) , ale jest to bardzo wyraźne - tak że od razu rzuciło mi się to w oczy (widać po prostu takie "trzepotanie" drążka). Z tym że dzisiaj jeździłem 116i i drążek też drżał, chociaż nie tak wyraźnie. Zupełnie nie znam się na mechanice, ale w moich dotychczasowych autach (Alfa 156 1.8 TS, Focus 2.0 - dopiero "nawracam się" na BMW) coś takiego zupełnie nie występuje. To jest auto demonstracyjne dilera - takie zamierzam kupić albo właśnie EX AG, tyle że w Bielsku mały wybór, a do Warszawy daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za odpowiedzi! Aż tak mocno to nie drży :) , ale jest to bardzo wyraźne - tak że od razu rzuciło mi się to w oczy (widać po prostu takie "trzepotanie" drążka). Z tym że dzisiaj jeździłem 116i i drążek też drżał, chociaż nie tak wyraźnie. Zupełnie nie znam się na mechanice, ale w moich dotychczasowych autach (Alfa 156 1.8 TS, Focus 2.0 - dopiero "nawracam się" na BMW) coś takiego zupełnie nie występuje. To jest auto demonstracyjne dilera - takie zamierzam kupić albo właśnie EX AG, tyle że w Bielsku mały wybór, a do Warszawy daleko...

U mnie też drży.

Daj znać jak już odbierzesz autko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
proponuje zastanowic sie nad Ex AG, zamiast wybierac auto demo. Obecnie jest dofinansowanie na 116i oraz 118d i mozna w dobrej cenie dostac lekko uzywany samochod. Moge dla przykladu podeslac oferty jak podasz maila, bo mam kilka.

Nie wiem czy to ma zwiazek. Moja jest Ex AG.

I drzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.