Skocz do zawartości

e36 z bardzo małym przebiegiem


Damien 328

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Noszę się z zamiarem kupna m3. Moim zasadniczym kryterium jest przebieg,a mianowicie szukam egzemplarza z przebiegiem <100 000.I tu moje pytanie. Czy auto w takim wieku a z minimalnym przebiegiem to dobry wybór? Bo spotkałem się z opiniami że mogę mieć później problemy z tak sporadycznie używanym autem. Z drugiej jednak strony ceny takich m3, z takim przebiegiem, chyba o czymś świadczą. Ostatnio natrafiłem nawet na 325 z przebiegiem 10 000 od nowości :shock: Co Wy na to? Aha, w najbliższym czasie znajomy ma dla mnie oglądać w Szwajcarii 2 m3- jedną z przebiegiem 44 000 i drugą 80 000 i tak się właśnie zastanawiam jak to będzie z autami o takim przebiegu w stosunku do wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Noszę się z zamiarem kupna m3. Moim zasadniczym kryterium jest przebieg,a mianowicie szukam egzemplarza z przebiegiem <100 000.I tu moje pytanie. Czy auto w takim wieku a z minimalnym przebiegiem to dobry wybór? Bo spotkałem się z opiniami że mogę mieć później problemy z tak sporadycznie używanym autem. Z drugiej jednak strony ceny takich m3, z takim przebiegiem, chyba o czymś świadczą. Ostatnio natrafiłem nawet na 325 z przebiegiem 10 000 od nowości :shock: Co Wy na to? Aha, w najbliższym czasie znajomy ma dla mnie oglądać w Szwajcarii 2 m3- jedną z przebiegiem 44 000 i drugą 80 000 i tak się właśnie zastanawiam jak to będzie z autami o takim przebiegu w stosunku do wieku.

 

Przebieg to sprawa 2 albo 3 rzędna przede wszystkim patrz na stan bo może się tak zdarzyć że te co ma przebieg 300tys km jest w lepszej kondycji niż ten co ma 100tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieram,tylko że te 300 000 na pewno spowodowały już jakieś mniejsze lub większe zużycie, a mały przebieg jest już jakąś 'gwarancją" porządnego stanu.

 

Pomyśl sobie tak, lepiej mieć oryginalne 300tys, niż kręcone 100 :)

Chyba że wszystko udokumentowane, serwisowane itp. itd. Chociaż to i tak nie masz 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieram,tylko że te 300 000 na pewno spowodowały już jakieś mniejsze lub większe zużycie, a mały przebieg jest już jakąś 'gwarancją" porządnego stanu.

 

Wcale nie,auto z przebiegiem 50tyś może być skatowane gorzej od auta z 250tyś,wszystko zależy jak poprzedni właściciel o nie dbał.Więc przebiegiem sie nie sugeruj,tylko stanem technicznym całej fury.Pamiętaj że liczniki są często cofane,bez wyjątku na kraj z którego auto jest sprowadzone,przy kupnie emki kierował bym sie od razu do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli jest od pierwszego właściciela i ma mały przebieg,to nie sądze by kupił on auto tylko po to żeby je po tych 50 000 rozwalić swoim sposobem jazdy. Nie wiem czy to prawda,ale słyszałem że w Szwajcarii są w porównaniu do innych krajów większe kary za cofanie licznika i tam jeszcze nie jest to tak "uprawiane".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli jest od pierwszego właściciela i ma mały przebieg,to nie sądze by kupił on auto tylko po to żeby je po tych 50 000 rozwalić swoim sposobem jazdy. Nie wiem czy to prawda,ale słyszałem że w Szwajcarii są w porównaniu do innych krajów większe kary za cofanie licznika i tam jeszcze nie jest to tak "uprawiane".

 

A po co kupuje sie mke? zeby wozic babcie Helge w niedziele w kosciola i odbierac raz w tygodniu wnuka Hansa z przedszkola?

 

Mke kupuje sie do min jazdy dynamicznej. Jedna osoba zarznie motor po 10tkm, inna zrobi 400tkm. Tak mowie o Mkach. Wystarczy, ze wlasciciel krecil ja ostro jak byla na dotarciu, czy jak silnik byl zminy, i juz po 40tkm zaczynaja sie klocki z braniem oleju, stukaniami itp...

 

Litosci!!!!!! Bez urazy ale przez takich jak Ty istnieje takie cos jak cofanie licznikow. Przywozi handlarzyna fure z narabanymi 250tkm, cofa licznik na piekne 124tkm i juz sie oczka swieca kupujacemu... Bo glupi polak mysli, ze ponad 200k na liczniku to motor pewnie zlom :mad2: :mad2: :mad2:

 

Kup auto, ktore jest sprawne i w dobrym stanie a nie szukaj okazji, bo nikt Ci latwo nie pusci po dobrej kasie rodzynka z przeb 10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie szukam okazji,że ktoś mi taką emkę za grosze odda. A po drugie to moje 328 kupiłem z przebiegiem 240 000, teraz ma 270 000 i wiem że auto z takim przebiegiem może wyglądać prawie ja nówka. Po prostu marzy mi się autko mało używane i w stanie jak z salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to realne,2 lata temu kupilem e36 od Niemca z ogloszenia w gazecie z przebiegiem 70tyś,serwis miala do końca,rachunki na wszystko a byla rocznik 1992,została w rodzinie a pozniej wzial ja kumpel ktory jezdzi do dzis.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu marzy mi się autko mało używane i w stanie jak z salonu.

 

Więc szukaj cierpliwie,na pewno można coś wyczaić,ale musisz sie liczyć że zapłacisz sporo drożej.I sprawa najistotniejsza OKAZJE omijaj szerokim łukiem,w dzisiejszych czasach nie ma okazji,szczególnie w autach ze znaczkiem M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja moje autko kupiłem od gościa który sprowadza auta z Austrii z przebiegiem ok. 110tys. lecz było lekko bite tzn. poprzedni właściciel zaparkował komuś w zadku i ... autko z 91r. lekko przetarta tapicerka na siedzeniu kierowcy,żadnych innych śladów zniszczenia czy zaniedbania ponoć było to 3 auto w rodzinie papiery wszystko są oryginalne jedynie to po 8 tys. padło sprzęgło oraz łożyska tył zaczęły mi wyć ( wszystkie usterki wynikały z przebiegu książkowego ) nawet filtr paliwka gdy wymieniałem był oryg.z 91 roku,nie każdy mi wierzy ale autko wygląda super ..co do jady to jeśli ktoś ma wątpliwości co potrafi e-36 320i to zapraszam na test chętnie wymienię sie poglądami :D pozdro Daro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czas to nie jestem raczej szczególnie "napalony". Oprócz tego że sam szukam to znajomy już od jakichś 2 miesięcy,który mieszka w Szwajcarii też tam szuka,zresztą moje obecne 328 też jest wyszukane przez Niego właśnie tam. Zależy mi po prostu na idealnym egzemplarzu, to jest moje marzenie które w końcu jestem w stanie zrealizować,i nie mam żadnego ciśnienia żeby znaleźć takie auto w ciągu np. miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czas to nie jestem raczej szczególnie "napalony". Oprócz tego że sam szukam to znajomy już od jakichś 2 miesięcy,który mieszka w Szwajcarii też tam szuka,zresztą moje obecne 328 też jest wyszukane przez Niego właśnie tam. Zależy mi po prostu na idealnym egzemplarzu, to jest moje marzenie które w końcu jestem w stanie zrealizować,i nie mam żadnego ciśnienia żeby znaleźć takie auto w ciągu np. miesiąca.

 

 

Stary, mam nadzieje, ze nie zrozumiales mnie zle. Ja Ci zycze auta idealnego z przeb ponizej 100k, jednak pojawia sie wielu napalencow, ktorzy mysla, ze kupia 328 za 2000ojro... Sam mam 320 z przeb 330k i bangla jak szalona, wiec wiem ile zrobi jakiekiekolwiek bmw z R6 pod maska o ile bylo eksploatowano jak nalezy.

 

 

Szczerze zycze powodzenia przy poszukiwaniach, pochwal sie rezulatatem..... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy w temacie to jedyny problem jaki zauważyłem u siebie to

(nie zawsze ) jadąc np.4 bieg 3,5tys obrotów z prędkością około 80 km nagle jakby auto coś zwolniło i silnik zaczyna sie do kręcać SAM do 4tys. jak by coś go trzymało nie wiem co to może byc żaden fach man mi nie odpowiedział na to pytanie może Ktoś z Kolegów wie w czym problem ?? na serwis nie jade z tym problemem bo pewnie sami chłopcy niue będa wiedziec a za frika opłat nie mam ochoty robic .... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ja Ci nic nie zarzucam :D Doskonale rozumie co masz na myśli.

Dlatego piszę,że wiem że za taką m3 jaką ja chcę będzie trzeba zapłacić odpowiednią ilość ojro, i liczę się z tym,bo jak wiadomo nie ma nic za darmo.

I też przecież napisałem że moja obecna 328 ma teraz 270 000, a wygląda na co najmniej 2 razy mniej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ja Ci nic nie zarzucam :D Doskonale rozumie co masz na myśli.

Dlatego piszę,że wiem że za taką m3 jaką ja chcę będzie trzeba zapłacić odpowiednią ilość ojro, i liczę się z tym,bo jak wiadomo nie ma nic za darmo.

I też przecież napisałem że moja obecna 328 ma teraz 270 000, a wygląda na co najmniej 2 razy mniej :twisted:

 

A jaki przewidujesz budzet?

Nie znam sie na M3, ale patrzac na mobile to trzeba wyskoczyc z jakis 17 tys. euro za taki rodzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.