Skocz do zawartości

kłopoty ze światłami


slawoos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj odkryłem poważne niedomagania w mojej buni dotyczące oświetlenia. Może zacznę co nie działa: nie działa lampka bagażnika (żarówka dobra), dzisiaj przestało działać oświetlenie wewnętrzne (wczoraj super), nie działają pozycyjne lewe (tylny i przedni) oraz lewy stop. Reszta lamp lewych tylnych działa, krótkie lewe też są. Nie bardzo wiem za co się wziąć bo żarówki sprawdzałem i są dobre, wątpię też czy to bezpieczniki bo prawa strona świeci pięknie. Od czego mam zacząć??:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki są OK sprawdzałem. Chodzi o to że np światło mijania lewe działa, ale nie działa pozycyjne, żarówki są OK bo jak przekładam to działa. Czy mogę jakoś sprawdzić prądy, które idą do poszczególnych kostek (np w tylnej lampie) żeby się zorientować gdzie szukać problemu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź sobie jeszcze przwód od elektryki który załamuje się na tylnej klapie. Brat tak miał że ciągle któreś światło mu nie świciło a żarówki były dobre. Często paliło bezpieczniki. Okazało się że tam było zwarcie na klapie. Zaizolował i lux jest.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze...ale to te we wiazce?? dziwi mnie tylko to ze stop też nie świeci..prawy oczywiście świeci..ale to chyba jest ta sama żarówka od stopu i od świateł?? jak się nie uda to pewnie podjadę do elektryka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze...ale to te we wiazce?? dziwi mnie tylko to ze stop też nie świeci..prawy oczywiście świeci..ale to chyba jest ta sama żarówka od stopu i od świateł??

 

Jak otworzysz bagaznik to po lewej stronie jest wiązka z przewodami. Sprawdź czy nia ma zwarcia.

Od świateł mijania i od stopu jest inna żarówka :nienie:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z tym zwarciem to moze byc prawda bo dzisiaj go troche pochlapałem (mycie) a jeszcze wczoraj np oświetlenie wewnętrzne na bank świecilo. tylko pytanie czy za oświetlenie wewnętrzne też odpowiada ta sama wiązka z bagażnika?? jak mam sprawdzić zwarcie w tej wiązce??trzeba jakoś mierzyć napięcia czy powinno być widać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomacaj palcami izolacje powinno być czuć zgrubienia w miejscu przełamania przewodów albo zdejmij osłonę klapy i badaj po przewodach po koleji miernikiem ze szpilkami wbijajac sie wkazdy przewód w klapie i w b agażniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem ten sam problem. Spaliłem bezpiecznik zwierając przypadkowo kabelki od lampki w bagażniku. Nie świeciły mi pozycje lewe(przód i tył), oświetlenie bagażnika i kabiny. Stop Tobie chyba świeci, to pozycje nie świecą. Nie pamiętam dokładnie, który bezpiecznik za to odpowiada, ale chyba któryś z tych numerów 11, 33, 37. Na pokrywie skrzynki z bezpiecznikami jest rozpiska numerów. Jak chcesz to mogę Ci przesłać rozpiskę na maila. Ja też sprawdzałem bezpieczniki, ale nie zauważyłem. Musisz dokładnie spojrzeć, tak będzie najlepiej.

To jest prawdopodobnie przyczyna nie świecenia, a przyczyną przepalenia może być ta wiązka w bagażniku. Kiedyś już był o tym temat. Przy okazji sprawdź czy wszystkie żarówki pozycyjne tylne świecą, są 2 na lampę. U mnie było po jednej przepalonej.

 

Mam nadzieję, że pomogłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam podobny problem tylko mi akurat oświetlenie wnętrza niechodzi w pozycji gdy otwieram drzwi, przełączam na max w prawo przycisk oświetlenie kabiny i chodzi Oświetlenie, no i szyber padł. co odpowiada za te lampki nie świecące gdy otwieram drzwi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z kolei mam taki problem: wbijam wsteczny bieg daję prawy kierunek i jest zwarcie!migacz świeci 3 razy częściej niż powinien, i z okolicy zegarów słychać taki dźwięk jak by się gdzieś coś zwarło i robiło zwarcie!pozatym nie działa mi lewe tylne światło pozycyjne i prawe przednie!dodam że dzieje się tak nie zawsze!dziś naprzykład jest normalnie a wczoraj cały dzień się z tym meczyłem!!!co to może być?

 

P.S.

świeci się też ABS i kontrola trakcji!ale to chyba nie ma nic wspólnego?chyba czujnik mi padł ale nie mam narazie kiedy tam zajrzeć:(

(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domoko co do migacza i zarowek sprawdz mase i styki w oprawkach...migacz tak sie zachowuje jak zarowka nie laczy lub brak masy /brazowy przewod/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.