Skocz do zawartości

Musze sie wypisać o tym bo mnie krew zalewa


Rekomendowane odpowiedzi

jeżdze duzo po miescie i w trasie ale co mnie denerwuje, otuż to że wielu kierowców jeździ na pałę i strasznie chamsko.

Ludzie kurcze jak macie zjazd to macie jechać jeden za drugim a nie na pałe sie wpychacie z boku tarasujac środkowy pas ruchu albo na skrzyzowaniach jak widzisz jeden z drugim ze sie nie zmiescisz na tych zielonych swiatlan to po jaka cholere tam sie pchasz.

Mieszkam pod warszawa ale codziennie jade do warszawy do pracy no i teraz takie spostrzeżenie kto tak jeździ jak napisałem otuż wszyscuy co przyjechali z innych miast a najgorsi sa z rejstracjami na początku maja litere C potem PO, WR, WSC z tymi rejstracjami najcześciej mam przypadki zajechabnia wymuszenia a i jeszcze jedno nie mieszcza sie w pasie ruchu a jak jest łuk to już wogule maja problem z opanowaniem samochodu

dziś jechałem wawelska i też jechała karetka na sygnale każdy zjechał karetce na bok żeby przejechala ale jeden w opelku z rejstracja CT miał to gdzieś no i karetka stała.

a tak nażekacie na warszawiaków ale sami stwarzacie problemy

juz nie pisze o tym jak widza w lusterku BMW to jak plachta na byka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę, że niezlym pomysłem byłoby wpisywanie takich uwag właśnie w wątku Poradu w formie czego kierowcy robić niepowinni a co byłoby zalecane, a wynika z naszych doświadczeń.

Pozdrawiam :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tygodniu, wiekszosc samochodow na obcych blachach w wawie i okolicach to sluzbowki i handlowcy, a te z reguly to kwintesencja prostactwa na drodze.

(sorry jak urazilem kogos z forum kto sie kwalifikuje do tych grup)

 

ale miejscowi tez nie sa lepsi, np. ludzie udaja, ze nie wiedza, albo zapomnieli ze na skrzyzowanie sie wjezdza tylko jesli masz mozliwosc opuszczenia go, tylko staja w poprzek na srodku i robia korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat dobrze zatytułowany do tego czym chciałbym się podzielić :) Przede wszystkim pozdrawiam miłego i kulturalnego Pana z bordowego VW Transportera z Bochni, który najpierw w wyjątkowo delikatny sposób sugerował mi długimi światłami, żebym jechał szybciej (teren zabudowany, ograniczenie 50, znaki, że szkoła i tabliczka fotoradar - ja jechałem jakieś 55-60km/h), a potem jego równie miły współpasażer gdy wyprzedzili mnie na podwójnej ciągłej przed zakrętem zaczął wymachiwać rękami, a gdy zatrąbiłem pozdrowił mnie typowym jankeskim gestem :) Co ciekawe za chwilę wyprzedziłem tego transportera już tam gdzie nie było terenu zabudowanego, a on za jakieś 3-4km zjechał na stację benzynową bo jechał potem za mną... Nie do konca rozumiem tych miłych ludzi. I na koniec apel :) Nie róbmy tak jak ten miły Pan z VW - jak się nam spieszy wyprzedźmy - najwyżej nas złapie policja, ale po co mrugac świtłami i machać łapami - tego nie pojmuję :)

 

[/b]

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nad tym myślałem, ale kiedyś zadzwonilem z trasy bo obserwowałem wyczyny jednego TIR-a - jestem tolerancyjny, ale gość jechał naprawdę niebiezpiecznie i to na wąskiej drodze i przez miasteczka - to totalnie mnie olali z policji. Jak to policja potrafi zniechęcić człowieka do korzystania ze swoich usług :) ale może rzeczywiście na sugestię pijanstwa zareagowaliby inaczej...chociaż jak nie był pijany to i tak nic by mu nie zrobili, bo trudno byłoby dowieść tych wyprzedzań i chamskich zachowań.. :/

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz skoda, vw, seat to takie samochody dla wrednych ludzi :) a skoda napewno nawet Pan Clarkson z top gear powiedzial ze to taki tani vw dla wrednych ludzi i cos w tym jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten z VW przegiął, ale jak jest kilka pasów, a ktoś się wlecze lewym i nie chce zjechać, to mi się mocno ciśnienie podnosi :evil:

Nie wyobrażam sobie jazdy po Warszawie (oprócz korków) z prędkością 50-60km/h. Tutaj przeważnie się jeździ 70-110km/h. Choć są tacy, co i więcej potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie jazdy po Warszawie (oprócz korków) z prędkością 50-60km/h. Tutaj przeważnie się jeździ 70-110km/h. Choć są tacy, co i więcej potrafią.

 

yhmmm. A później spadając z wiaduktu zabijają kilka osób. No ale kto by sie tym przejmował. My przecież siedzimy w naszych pancernych bumkach. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis na skrzyzowaniu swietokrzyskiej i marszalkowskiej mojemu koledze (bylem pasazerem) przecial koles bez kierunku droge, przelatujac przez marszalkowska tak go rzucilo ze o malo ludziom przy pasach po nogach nie przejechal, potem dalej na lewy pas tez bez kierunku. jedyne co zdazylem zauwazyc to ze jeszcze na blachach z czerwonym paskiem byl.. dobrze ze powstaje co raz wiecej kamer monitoringu na miescie, moze za jakis czas takie barany beda tracic prawko zdalnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam, ze droga była jednopasmowa - gdyby były dwa pasy lub więcej jechałbym sobie spokojnie prawym. Też muszę zauwazyć, ze sporo ludzi jeszcze na celnych tablicach szleje swoimi najczęściej "nowymi" samochodami - no ale potem trudno sie dziwić, że zginęło sześciu w VW, Seacie, BMW, Mercedesie czy innym samochodzie (osobiście widziałem jak na trasie z Krakowa do Krynicy bardzo spieszyło się dżentelmenowi w Peugeocie 306 diesel na celnych numerach). Odejdę trochę od tematu, ale bardzo groźnym zjwiskiem jest możliwość zakupu samochodu z mocnym silnikiem za niewielkie pieniądze - niestety najczęściej silnik w jakims stopniu zachowuje swoje właściwości (weźmy takie BMW 535i z przełomy lat 80/90 - do kupienia za grosze, a z tych 211KM początkowych niech zostanie mu 170 - to i tak dużo) natomiast stopień wyeksploatowania zawieszenia i innych podzespołów jest znacznie większy. Dodajmy do tego brak umiejetności (często ludzie na takie auta przesiadają sie z maluchów, polonezów albo to ich pierwsze samochody) , ułańska fantazję i zero wyobraźni...zabrzmi to mocno ale to tak jakby wpuścić małpę z odbezpieczonym karabinem w tłum ludzi :/

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhmmm. A później spadając z wiaduktu zabijają kilka osób. No ale kto by sie tym przejmował. My przecież siedzimy w naszych pancernych bumkach. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.

Coś czuję, że pijesz do mnie. Ja tylko napisałem, że tak się jeździ w Warszawie, taki tu panuje zwyczaj. Nie jestem wariatem drogowym, ale 70-90km/h sobie śmigam. W każdym bądź razie, jeśli warunki drogowe pozwalają, to nie schodzę poniżej 70km/h.

Spytam z ciekawości, jaką prędkością przemieszczasz się w mieście? Jeździsz tyle, co znaki i przepisy nakazują? Czy może siedzisz sobie w "pancernej bumce" i śmigasz szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie krew zalewa gdy na dwu pasmowce ktos jedzie lewym pasem i sie wlecze. Niby w miescie ograniczenie do 50km/h , ale jesli juz chcesz jechac lewym pasem to wdepnij . Jesli dobrze pamieta z kursu prawa jazdy to prawy pas sluzy do jazdy a lewy do manewrow. Co najlepsze to 95% przypadkow gdy ktos jedzie wolno lewym pasem i malym samochodem to kobieta ... :(

Dodam ze mam siostre ktora po miesice szybko jezdzi i tez zawsze sie wkurza tymi laskami na lewym pasie jadacymi 50-60 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są dwa pasy w jedną stronę to jest nawet nakaz jazdy prawym - chyba nawet policja może ukarać jesli bezzasadnie jedzie się lewym, ale jeśli jest jeden pas to nie można kogoś poganiać - tym bardziej, że jedzie normalnie.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są dwa pasy w jedną stronę to jest nawet nakaz jazdy prawym - chyba nawet policja może ukarać jesli bezzasadnie jedzie się lewym, ale jeśli jest jeden pas to nie można kogoś poganiać - tym bardziej, że jedzie normalnie.

Oczywiście. Ale jazda lewym pasem z niskimi prędkościami powinna być karana i to mocno, bo powoduje tylko wzrost agresji, co często może prowadzić do niekontrolowanych manewrów na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są dwa pasy w jedną stronę to jest nawet nakaz jazdy prawym - chyba nawet policja może ukarać jesli bezzasadnie jedzie się lewym, ale jeśli jest jeden pas to nie można kogoś poganiać - tym bardziej, że jedzie normalnie.

 

Jesli ktos jedzie lewym pasem i chce go zgodnie z przepisami wyprzedzic to nic nie moge zrobic bo z prawej strony mozna samochod wyprzedzac tylko gdy tamten skreca w lewo na skrzyzowaniu. W innych przypadkach wyprzedzanie jest mozliwe tylko lewym pasem .... tak sobie mysle, ze jak kiedys bede chcial skasowac samochod to bede jechac lewym pasem 50km/h i gdy ktos bedzie mnie wyprzedzal z prawej strony to w niego wjade .. podobno wina bedzie jego bo on chcial wyprzedzic nie z tej strony z ktorej mozna... :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam z ciekawości, jaką prędkością przemieszczasz się w mieście? Jeździsz tyle, co znaki i przepisy nakazują? Czy może siedzisz sobie w "pancernej bumce" i śmigasz szybciej?

No właśnie należę do tych mącących ogólnie przyjęte zasady kompletnego nieuznawania przepisów i absolutnej wiary we własne umiejętności. Być może dlatego że przeszkoliłem już ponad tysiąc osób na kursach "bezpiecznej jazdy" i z każdym kursem moja prędkość spadała o kilka km/godz. Otóż jeżdżę w mieście z prędkością zadaną przez znaki/przepisy, narażając się oczywiście na pogardliwe spojrzenia współużytkowników drogi. Na szczęście nie muszę już niczego nikomu udowadniać - a jeśli to na rajdowych OS-ach. Owszem poza miastami/obszarami zabudowanymi przekraczam dozwoloną prędkość, czasem znacznie - szczególnie kiedy nie ma innych aut w pobliżu, lub te które są nie mają żadnej możliwości skręcić mi pod nosem w jakąś polna drogę. Technika jazdy która wymaga myślenia za wszystkich - ale jedynie słuszna jeśli chcesz przekraczać 120 km/h. I jeszcze jedno - jeśli przekraczam prędkość to nigdy nie mam pretensji do kierowców zajeżdżających mi drogę. Oni maja prawo mnie nie zauważyć...

Pozdrawiam tutaj bardzo serdecznie ob. red. nacz. BMW Trends, który z oburzeniem opisywał Policjantów którzy go zatrzymali kiedy "bezpiecznie" wyprzedzał 170 km/h. Oby kiedyś nie przekonał się że uratowali jemu (bądź któremuś z wyprzedzanych) życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej ludzi uratuje dobry stan drog ...
.

 

A jesteś tego pewien?? Bo ja nie bardzo. Poobserwuj sobie gdzie jest najwięcej tragicznych wypadków. Takich z ofiarami śmiertelnymi. Niczego nie sugerując. Oczywiście absolutnie nie jestem zwolennikiem tragicznej infrastruktury drogowej i tak samo jak większość, oczekuję poprawy stanu dróg. Wątpię jednak że zmniejszy to ilość tych najdramatyczniejszych wypadków.

No takie mam, czasem kontrowersyjne, poglądy. Każdy ma do nich prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej ludzi uratuje dobry stan drog ...
.

 

A jesteś tego pewien?? Bo ja nie bardzo. Poobserwuj sobie gdzie jest najwięcej tragicznych wypadków. Takich z ofiarami śmiertelnymi. Niczego nie sugerując. Oczywiście absolutnie nie jestem zwolennikiem tragicznej infrastruktury drogowej i tak samo jak większość, oczekuję poprawy stanu dróg. Wątpię jednak że zmniejszy to ilość tych najdramatyczniejszych wypadków.

No takie mam, czasem kontrowersyjne, poglądy. Każdy ma do nich prawo.

 

Nie tylko Ty masz takie kontrowersyjne poglądy...łatwo zauwazyć pewną prawidlowość jeśli chodzi o wypadki na świeżo wyremontowanych odcinkach dróg...

Samo remontowanie dróg bez podniesienia umiejętności, kultury jazdy i poszanowania prawa przez ich uzytkowników nie zda sie na wiele.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, ze przedstawie moja opinie. Moze kontrowersyjna.

To sa stereotypy. Nadmierna predkosc, zly stan drogi, itp, itd... Szkoda miejsca.

Moim zdaniem, glowna przyczyna nieszczesc na drogach, jest wrodzona i totalna bezmyslnosc duzej czesci populacji zamieszkujacej kraj nad Wisla.

Uwidacznia sie to nie tylko na drodze...

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda lewym pasem z niskimi prędkościami powinna być karana i to mocno, bo powoduje tylko wzrost agresji, co często może prowadzić do niekontrolowanych manewrów na drodze.

tak jak mówisz :cool2:

w mieście Łódź kierowcy lewy pas traktują jako poprostu dodatkowy mimo że są 3 do jazdy na wprost(na przykladzie al. włokniarzy) ale równo jeden za drugim jadą gęsiego 60-70km/h(na dlugiej prostej gdzie można troche nadrobić czasowo) :mad2: na początku mnie to troche denerwowało zważywszy na fakt ze się musialem przestawić z warszawskiego stylu jazdy :P , a jak im dasz światłami i zjadą ci wkońcu to kręcą głową i jakieś miny strzelają :shock:

Tutaj najszybszy jest prawy pas, to tak jakby się ktoś kiedyś wybierał :P

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są dwa pasy w jedną stronę to jest nawet nakaz jazdy prawym - chyba nawet policja może ukarać jesli bezzasadnie jedzie się lewym, ale jeśli jest jeden pas to nie można kogoś poganiać - tym bardziej, że jedzie normalnie.

Oczywiście. Ale jazda lewym pasem z niskimi prędkościami powinna być karana i to mocno, bo powoduje tylko wzrost agresji, co często może prowadzić do niekontrolowanych manewrów na drodze.

 

a czy ma jakiekolwiek znaczenie fakt, że czasem nawierzchnia na prawym pasie jest tragiczna (tam jeżdżą TIRy i robią się głębokie koleiny)a na lewym pasie jest dobra? Ja bardzo często jeżdżę gierkówką w nocy (mały ruch), zawsze lewym pasem, bo mi szkoda zawieszenia - ale dodam dla uspokojenia nerwowych, że zawsze zjeżdżam na prawy, jak widzę że ktoś się z tyłu zbliża - pozwalam wyprzedzić i wracam na lewy pas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.