Skocz do zawartości

Gniazdo USB zamiast zmieniarki


Tomek_TEES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zamontować w samochodzie złącze USB zamiast zmieniarki, tak żeby odtwarzać pliki z pendrive-a lub MP3-ki.

Mam uszkodzoną zmieniarkę i nie da się jej naprawić (podobno).

Czy istnieje możliwość podłączenia "czegoś" co czyta z USB i zastępuje zmieniarkę, tak, że utwory można zmieniać z kierownicy lub radia.

Dodam, że mam e-39 z 99r, navi+tv

Marzysz o 4 kólkach?? Kup sobie 2 rowery !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was ma (lub miał) do czynienia z urządzeniami

"DENISON - IceLink" lub "DICE" ???

Może znacie inne urządzenia wpinane pod zmieniarkę ? :modlitwa:

Chcę zamontowac coś takiego w aucie, ale najpierw wolałbym poznać jakieś opinie na temat funkcjonalności.

Marzysz o 4 kólkach?? Kup sobie 2 rowery !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_TEES,

Udało Ci się coś znaleźć? Jeżeli tak to chętnie bym skorzystał. Mam takie samo auto i te same zamiary w zakresie słuchania muzyki z USB. Dodatkowo mimo wszystko chciałbym zachować możliwość podłączenia zmieniarki CD. Dodam tylko, że mam radio business z ekranem 16:9, nawigacją, subem, bez DSP, ale z oryginalnym kablem w bagażniku do CD (ktoś przed zakupem wymontował zmieniarkę.)

pozdrawiam,

wan7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestm kilka osob na forum, ktore maja zalozone dension i sobie podobno chwala, ja wlasnie zmowilem z usa i czekam na przesylke ;) zawsze mozesz zadzwonic do polskiego przedstawiciela firmy dension i on Ci wszystko wytlumaczy co i jak ;)
szukam zadbanej, bezwypadkowej E39 kombi w automacie, z ksenonami, z dużym komputerem najchętniej 528i (ok 30 tys. PLN), 530d, 525d (ok. 40 tys. PLN) z realnym przebiegiem nie wiekszym niz 300 tys. km ;) no i raczej nie z Francji i Włoch ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denison Gateway 300 kosztuje w polsce 980zł ma wejście usb i dok do iPod`a. Trochę dużo :mad2: Gateway 100 ma tylko wejcie do Ipoda i kosztuje coś około 750zł. Dice kosztuje w stanach 150$. Poszukam jeszcze z tydzień i podejmę jakąś decyzję.
Marzysz o 4 kólkach?? Kup sobie 2 rowery !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestm kilka osob na forum, ktore maja zalozone dension i sobie podobno chwala, ja wlasnie zmowilem z usa i czekam na przesylke ;) zawsze mozesz zadzwonic do polskiego przedstawiciela firmy dension i on Ci wszystko wytlumaczy co i jak ;)

 

Ciechan,

W jaki sposób i gdzie zamówiłeś ten sprzęt w USA? Mógłbyś podać namiary.

pozdrawiam,

wan7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechan,

W jaki sposób i gdzie zamówiłeś ten sprzęt w USA? Mógłbyś podać namiary.

 

Ja kupilem na ebay'u ;) W Polsce mozesz kupic w Warszawie na ul. Bartyckiej 22 www.dension.pl, ostatnio widzialem tez, ze zaczeli sie wystawiac na allegro. W tej chwili wlasciwie tylko Gateway 300 zostal bo jak do nich dzwonilem to podobno z Gateway 100 jest jakis problem z softem i chwilowo firma wstrzymala dystrybucje. Zostaly im jeszcze jakies pojedyncze egzemplarze IceLink Plus.

 

Generalnie firma jest z Kanady ale co ciekawe na tym egzemplarzu, ktory ja zakupilem jest nalepka Made in Hungary ;)

szukam zadbanej, bezwypadkowej E39 kombi w automacie, z ksenonami, z dużym komputerem najchętniej 528i (ok 30 tys. PLN), 530d, 525d (ok. 40 tys. PLN) z realnym przebiegiem nie wiekszym niz 300 tys. km ;) no i raczej nie z Francji i Włoch ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do mnie nie dotarl :(

a na bartycka najlepiej zadzwonic bo wtedy wytlumacza dokladnie co i jak i to ze szczegolami ;)

szukam zadbanej, bezwypadkowej E39 kombi w automacie, z ksenonami, z dużym komputerem najchętniej 528i (ok 30 tys. PLN), 530d, 525d (ok. 40 tys. PLN) z realnym przebiegiem nie wiekszym niz 300 tys. km ;) no i raczej nie z Francji i Włoch ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po długich walkach doszedł do mnie GROM AUDIO, czyli coś w rodzaju DICE i Dennisona, kupione na e-bay w niemczech

Wszystko jest OK :cool2: . Sprzęt działa jak należy, Jakość dzwięku nieporównywalna z kasetą z kabelkiem i transmiterem (testowałem obydwa rozwiązania).

Koszty: 123 EURO - urządzenie+koszty przesyłki

Podłączone mam w bagażniku pod zmieniarkę. Żadnych cięć, czy przeróbek .... takie PLUG&PLAY :clap:

Marzysz o 4 kólkach?? Kup sobie 2 rowery !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek_TEES.

1. Czy masz również podłączoną zmieniarkę CD?

2. Jak radio rozpoznaje zmieniarkę, a jak odtwarzacz USB? Czy jako oddzielne źródła dźwięku?

3. Jaki masz sprzęt: z DSP czy bez? U mnie jest bez DSP.

Dziś podłączyłem świeżo kupioną zmieniarkę. CD działa sprawnie. Odtwarza MP3 i WMA z CD-R i CD-RW.

Spodziewałem się jednak lepszej jakości muzyki z CD, niż z radia, a tymczasem się rozczarowałem. Jakość jest marna. Niskie slabe, wysokie bez wyrazu.

Czy masz coś podobnego u siebie? Jeżeli tak to czy zastanawiałeś się nad wymianą wzmacniacza na ten z DSP?

pozdrawiam,

wan7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audio bez DSP. Zmieniarki nie mam, tylko iPod-a . Na wyświetlaczu mam CD 1, CD 2 .......CD 6 . Jeszcze nie wiem jak ponagrywać playlisty żeby każdemu CD przyporządkować swój katalog w MP3. Nie mam niestety CD textu......., ale zobaczę czy mogę gdzieś go dołączyć do pliku, żeby się wyświetlało co aktualnie leci. Mnie jakość bardzo pozytywnie zaskoczyła. Teraz robię dock w popielniczce, żeby nie chodzić do bagażnika.
Marzysz o 4 kólkach?? Kup sobie 2 rowery !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym aucie miałem Alpine z CD. Jakość dźwięku była na zdecydowanie wyższym poziomie.

 

Do CD TEXT konieczna jest wymiana tunera rdiowego i panelu radia na nowsze od 2006. Jak masz sporo kasy to można inwestować. Jak nie to odpuść Sobie, bo szkoda Twojego czasu.

pozdrawiam,

wan7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.