Skocz do zawartości

Spadek mocy przy gwałtownym przyspieszaniu


SzopoS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Moja kochana 740tka czasami przy gwałtownym przyspieszaniu ma jakies dziwne spadki mocy...Nie mam zielonego pojęcia o mechanice więc jeśli ktoś wie co to może być to proszę o pomoc :) Wszystkie filtry były wymieniane pół roku temu...Często tez przy naciśnięciu pedała gazu do końca z prędkości powyzej 100km/h odczuwam mocne szarpnięcie...ale to już prawdopodobnie wina skrzyni ??! Ostatnio tez auto stracilo moc i wyświetliła się informacja "Getribenot programm", jednak zaraz po ponownym odpaleniu problem ustąpił i dojechałem do Holandii bez zadnego problemu, wiecej się to nie powtórzyło. Ile moze kosztować wymiana kolektora, czy to moze byc tego wina ?? Ostatnio był spawany jednak "dolegliwości" auta pojawiały się już wcześniej..Chciałbym wymienić go na nowy w serwisie BMW i oddac samochod na gruntowy przegląd zeby wiedziec na czym stoje...Mozecie mi coś doradzić ?? Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że tak sie dzieje znaczy ,że działa DSC, czy ASC czy co tam masz. Koła prubują tracić przyczepność i wtedy system zaczyna działac żebyś z drogi nie wypadł i automatycznie zmniejsza moc, A getribeprogram to efekt uboczny całego procesu. Wyłącz system i wtedy prubuj lecz to stanowczo odradzam
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to nie o to chodzi...wiem na czym polegają te systemy...Nie chodzi mi o sam moment depniecia na gaz bo wtedy reaguje ASP...w trakcie przyspieszania powiedzialbym ze auto zupełnie traci moc a potem gwałtownie odzyskuje i znowu traci...to na pewno nie system...towarzyszy temu szarpanie i powiedzialbym ze jest to nawet niebezpieczne...raz przy wyprzedzaniu auto po prostu zaczelo szarpac...a ta informacja Getribenot nie dotyczy tej sytuacji...zdarzyla sie raz przy normalnej jezdzie...po prostu stal sie slabszy...dopiero po ktoryms odpaleniu auta to minelo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączam się pod temat, miałem zakładać nowy, ale widzę, że 'SzopoS' ma dokładnie taki sam problem jak mój kolega. Otóż kolega ma E38 z 1994, z silnikiem 4,0 i przy zimnym silniku, gdy zacznie gwałtownie przyspieszać to auto niemiłosiernie szarpie.. Dzieje się tak aż do rozgrzania silnika. Co to może być? Dodam, że kiedyś w aucie była instalacja gazowa (mieszalnikowa, nie sekwencyjna). Czy to może być przepływomierz?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Powodem wszych kłopotów najprawdopodobniej jest któryś z przepływonierzy, miałem kiedyś podobny problem,, przepływka raz działała raz nie bo zaliczyła strzał lpg,,powodowała właśnie spadki mocy,,, szarpnięcia skrzyni biegów oraz czasem niewiedzieć czemu, pojawianie sie komunikatu o uszkodzieniu skrzyni biegów.

Po wymianie problem całkowicie zniknoł

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno

Czaem zdaży się że pęknie guma łącząca prepływonierz z kolektorem

Pęknięcie jest całkowicie nie widoczne i szczelne jak silnik chodzi na wolnych obrotach jednak gdy dodajemy gazu silnik się lekko odchyla a pękniecie otwiera i w dolot idzie lewe powietrze silnik traci moc wraca do pozycji uszczelnia pękniecie i tak w kółko :lol:

To też czasem się zdaża

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podlacze sie pod temat rowniez,otoz mam identyczny problem auto traci moc i wtedy przy zmianie biegow na nizszy i zmienia z takim opoznieniem szarpnie.Odczuwam wyrazni,ze raz jest mocniejsze a raz slabsze...tylko,ze najczesciej slabsze.Ogladalem przeplywke i ten drucik a raczej blaszka jest tam ciagle...chociaz wystrzalow zaliczyla mnostwo...czy jednak moze byc uszkodzona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.