Skocz do zawartości

silowniki maski..


Faruq

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...

e36 touring

padl(y) mi siłownik maski... :(

wysuwaja sie jednak jej nie blokuja...w momencie awarii uslyszalem dziwne syczenie (wyplynela jakas maz -cos jak olej hydrauliczny... choc sam nie wiem bo oficjalnie to one sa gazowe) i macha spadla :/ w jaki sposob sprawdzic czy oba sa do wymiany czy moze tylko jeden?

Czy wymiana tego jest jakos szczegolnie skomplikowana?

Jak je wykrece to narusze ustawienie maski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa auto chwile pojezdzilo potem w garazu probuje raz jeszcze o dziwo dzialaja..kilka kolejnych prob...jest OK tj maska nie opada... a czy wspomagaja to nie wiem ;) czyzby wplyw nizszych temp? na jakiej zasadzie one sie blokuja?

Czy to nie jest tak ze zamykajac mache sciskamy gaz - dostarczamy energie ,ktora odzyskujemy w postaci wspomagania przy podnoszeniu maski ?Czy moze jakies inne "cuda"sie tam dzieja :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie cuda...

 

Mam taki sam problem, przy niskich temperaturach siłowniki nie blokują się, ale wystarczy 4-5 razy zamknąć i otworzyć maskę - jest OK. Oczywiście w sezonie letnim nie ma takiego kłopotu. Wszystko z braku czasu na zakup i wymianę na nowe...

 

Zasada działania bardzo prosta - ciśnienie gazu który zostaje sprężony podczas zamknięcia, po otwarciu zostaje rozprężony do wartości która pozwala utrzymać masę pokrywy silnika. Uszkodzenie polega na zmianie objętości gazu pod wpływem temp / lub nieszczelność która mogła doprowadzić do przeniknięcia wilgoci.

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.