Skocz do zawartości

Dziwne pukanie z okolic silnika


maciek1024

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o opinie na temat takiego efektu jak pukanie z okolic silnika (słyszalne w kabinie samochodu)

 

silnik 3.0d przebieg 180tys. pełny serwis - chodzi idealnie, na wolnych obrotach otwieram maskę i silniczek pięknie "mruczy" :-)

 

natomiast po w czasie jazdy przy przyspieszaniu słychać delikatne systematyczne pukanie

po puszczeniu gazu (autko jeździ siłą pędu) pukanie znika

na skrzyżowaniu też słychać pukanie

 

ps. zauważyłem tylko na rozgrzanym silniku

 

nie miałem wcześniej takiej jednostki więc nie wiem czy to czasem po prostu nie jakieś ciśnienie w pompie wtryskowej i jest to normalne ?

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie to pukanie..... Ja nie mam żadnego pukania, natomiast słyszę lekki "warkot" :P podczas przyspieszania (ciepły silnik). Nic niepokojacego.

Trzeba usłyszeć, niestety korespondencyjnie ciezko :D

 

Może to normalna praca , tylko jestes przewrazliwony ?

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na 100% nie poduszka ani podobny element gumowo/metalowy.

 

bardzo trudno to opisać, to tak jak by działały wtryskiwacze, po dodaniu gazu powyżej 1500obr, wszystko zanika i auto "jedzie" ;-)

 

raczej to normalny odgłos silnika, ale może np. jakiś zaworek podciśnienia ? (odgłos jest identyczny z pracą elektrozaworu, nie metaliczny tylko taki głuchy i systematyczny puk-puk-puk-puk... po chwili jak puszcze gaz to nic ...zejdzie na niskie to znowu troszkę... jak dodam gazu to delikatnie się nasila i jest minimalnie głośniejszy)

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Moze to dziwnie zabrzmi ale sprobuj wylaczyc calkowicie nawiew jak slyszysz pukanie.Niech klimatronik calkiem Ci zgasnie.Mnie tez kiedys denerwowalo takie dziwne pukanie dochodzace z komory silnika.Wylaczylem nawiew i ucichlo.Od kiedy wiem ze to ma cos wspolnego z klimatronikiem przestalo juz mnie to tak draznic.Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem, to nie klimatronic,

 

tylko tak: miałem wcześniej autko z TDI 2.5 AUDI... tam wszystko chodziło jak "młockarnia" klekot, stukot...

tutaj jest super, tylko to pukanie,,, więc może to normalne działanie diesla ? (diesle powinny cos klekotać troszkę, a mi tak tylko puka :-)

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.