Skocz do zawartości

mam problem to moje pierwsze bmw


kmariusz12

Rekomendowane odpowiedzi

witam 2 tyg. temu kupilem bmw 316i 2001r.silnik 1.9 benzyna

i juz mam pierwsze problemy: klimatronic chyba nie działa daje cały czas ciepło na szybe i nogi nie reaguje na zmiane temp. ASC równiez nie dziala ale ABS tak,testowałem na sniegu.Jak mozna sprawdzic czy asc jest uszkodzony i jaka przyczyna moze byc dzialania wadliwie klimatreonica. Czy to wszystko mozna sprawdzic podłączjac auto do kompa?

Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym klimatroniciem to wydaje mi sie ze jak na zewnatrz teraz jest ok 2 stopni a ty masz zakres min temp 16 stopni to musi leciec cieple nawet jak ustawisz na te 16 ale mozesz sprawdzic jak masz zaparowane szyby klima powinna szybko zlikwidowac pare na szybach a z tym asc to faktycznie napisz dokladniej co jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
popatrz sobie miedzy srodkowe nawiewy tam jest pokretelko ktorym mozesz regulowac czy ma leciec cieple czy zimne powietrze ;)) jak pokretellko jest max do gory to leci cieple czy jakos tak;) kolorami to jest zaznaczone- krec az bedziesz mial niebieski na pokretellku, a klima i tak nie dziala przy temp mniejszej niz +5 oC :D

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asc- na kazdym zakrecie jak dodalem gazu to tyl mnie wyprzedzal (zadna kontrolka sie nie pali) słyszalem ze moze byc to pomostkowane zeby ukryc wady. a klimatronic po przejechaniu 100km nie da sie wysiedziec tak goraco a temp. 16 ustawiona, jedynie wlasnie te srodkowe kratki nawiewu da sie regulowac cieple zimne(pokrętło).Gdy włączymy klime temp.spada bo klima chłodzi a jak wyłączymy klime to znowu strasznie grzeje. A i auto jest po kolizji jak sie okazało:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz uszkodzane elektrozawory ogrzewania albo jest kostka odpieta, natomiast asc moze nie dzialac jesli byla przestawiana kierownica wzgledem przekladni i bedzie to blad "lenkwinkelsensor", i tak musisz podpiac komputer ewentualnie zaprogramowac na nowo ten czujnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.