Skocz do zawartości

uzytkowanie diesela

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sluchajcie jak nalezy jezdzic dieselem, zeby sluzyl jak najdluzej, ale i nie chcialbym zasypiac z nudow za kolkiem...

Czy ktos potrafi przybliżyc te granice, ktora klekot bedzie znosil bez wiekszego problemu?? Mam na mysli e46 320td.

Opublikowano
Po odpaleniu na zimnym staraj sie od razu nie deptac, tylko poczekaj az motor sie zagrzeje. Nastepnie po ostrzejszej jezdzie przed zgaszeniem mozna poczekac minutke dwie aby turbo sie wystudzilo. Do tego lej dobry olej i zmieniaj go na czas, lej dobre paliwo i ogolnie szanuj a bedzie wiernie i dlugo sluzyl :cool2:
Opublikowano

Do tego wymiana filtrów na czas i jak napisał poprzednik dobry olej i paliwko.

Nie wiem jak E46 ale w E36 producent podaje wymianę oleju przy dieslu już po 7500km.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Opublikowano

przy zimowej pogodzie, na sniegu, na cieplym silniku troche baczkow i "Driftu" mu nie zaszkodzi chyba? :)

troche mam na mysli ok 20min / dziennie :P

Opublikowano
silnikowi nie, ale karoserii moze:D

MaCkoS

Kocham 3jeczki:)

Nastepne bedzie M3!

Opublikowano
  • Autor
a na trasie - pilnowac obrotomierza? jak to wyglada w takim ukladzie rzeczy? czy mozna nie zwazac na wskazania i ciagle deptac w podloge?? zniesie to?
Opublikowano
Deptac w podloge mozna, w dieslu nawet trzeba bo moment obrotowy daje super uczucie przy przyspieszaniu, byle nie krecic pod czerwone pole nagminnie bo nic tego nie zniesie, to nie auta wyczynowe.Poza tym zwroc uwage kiedy masz max moment i max moc i sam dojdziesz do wniosku ze dokrecanie silnika do granic mozliwosci jest bez sensu.

MaCkoS

Kocham 3jeczki:)

Nastepne bedzie M3!

Opublikowano
  • Autor
dziekowa za rady! jak komus cos jeszcze uznalby na tyle wazne, zeby sie tym ze wszystkimi podzielic to smialo... :cool2: :modlitwa:
Opublikowano
Deptac w podloge mozna, w dieslu nawet trzeba bo moment obrotowy daje super uczucie przy przyspieszaniu, byle nie krecic pod czerwone pole nagminnie bo nic tego nie zniesie, to nie auta wyczynowe.Poza tym zwroc uwage kiedy masz max moment i max moc i sam dojdziesz do wniosku ze dokrecanie silnika do granic mozliwosci jest bez sensu.

 

Mozna deptac ale nie caly czas!:) bo ci sie olej zagotuje:D najlepiej miec wskaznik temperatury oleju:)

 

 

pozdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.