Skocz do zawartości

Problem z nawiewem!


OptimusPrime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 320i z 93, jakieś pół roku temu zauważyłem że mam bardzo słaby nawiew na przednią szybę ale pomyślałem sobie że to nic specjalnego, oczywiście teraz gdy przyszły mocne przymrozki jest duży kłopot z rozmrożeniem przedniej szyby, wydawało mi się że wystarczy wymienić mikrofiltr i będzie ok ale niestety dalej mam bardzo słabiutki nawiew na przód a także nie dość mocny jak na maksymalną moc nawiewu na pasażera.

 

Czy miał ktoś podobny problem? Proszę o jakieś propozycje wyjścia z tej sytuacji

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat ma taki sam problem w e34 TDS, ostatnio to o mało mu szyby nie pozamarzały podczas jazdy, mechanik stwierdził, że zablokowały się elektrozawory regulujące temperaturę w ogrzewaniu, później podotykał przewody od chłodnicy i się okazało, że są jedynie letnie (po ok godz. jeździe i 10 min piłowania na postoju) czyli następna usterka to zablokowany termostat (wiecznie otwarty) lub jego brak.

napomknę tylko że wskazówka temperatury silnika była w pionie.

 

może kolega ma też którąś z tych dolegliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś na te linki:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=13201

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=11803 :?:

 

 

Jeszcze możesz sam pozaglądać, może coś tam gdzieś wlazło nie powoływanego? :norty: Ewentualnie poprzedni właściciel coś kombinował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o samą wymianę mikrofiltra to ją przeprowadziłem znajdował się pod schowkiem pasażera ale jednak coś nie gra, próbuje zaglądać do każdego zakamarka ale do niektórych miejsc jest trudno, jeżeli chodzi o ogrzewanie i temperaturę moim zdaniem jest wszystko ok. Chyba że jest jeszcze jakiś filtr o którym nie wiem i który trzeba wymieniać, oczywiście pomijam podstawowy filtr powietrza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 320i z 93, jakieś pół roku temu zauważyłem że mam bardzo słaby nawiew na przednią szybę ale pomyślałem sobie że to nic specjalnego, oczywiście teraz gdy przyszły mocne przymrozki jest duży kłopot z rozmrożeniem przedniej szyby, wydawało mi się że wystarczy wymienić mikrofiltr i będzie ok ale niestety dalej mam bardzo słabiutki nawiew na przód a także nie dość mocny jak na maksymalną moc nawiewu na pasażera.

 

Czy miał ktoś podobny problem? Proszę o jakieś propozycje wyjścia z tej sytuacji

Pozdrawiam :)

 

jak nawiew hmmm

Sprawdz rezystor. mialem to samo dziala tylko 4ry poziom reszte szlak trafil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.