Skocz do zawartości

Termostat do wymiany czy nie?


Ricky

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wróciłem z trasy i oto co zaobserwowałem. Jadąc na trasie wskazówka temp. silnika utrzymywała się cały czas na pierwszej kresce na lewo od pionu, zawsze miałem idealnie w pionie, nigdy nawet milimetr na prawo od pionu. Jak jechałem wolno to temp troche wzrastała a jak stanąłem to po chwili dobiła od idealnego pionu, czy zawsze powinien być idealny pion? czy jadąc szybko i łapiąc mroźne powietrze może temp spadać?

Nie wiem czy termostat jest do wymiany czy to może normalne na mrozie.

W lecie zero problemów, zawsze idealny pion. Jutro znowu wyjeżdzam i nie wiem czy coś robić czy nie...

tylko 1.8 ale daje rade;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga na ten temat jest taka, że nawet po wymianie termostatu podczas dni z dużym mrozem przy krótkich trasach i intensywnie włączonym ogrzewaniu wskazówka nie będzie Ci stała idealnie w pionie, gdyż nagrzewnica będzie spełniała rolę chłodnicy oddając ciepłotę z cieczy chłodzącej na powietrze do ogrzewania wnętrza. Inaczej będziesz zabierał ciepło z silnika dl kabiny a silniczek nie zdąży tak szybko się nagrzewać dodatkowo owiewany mroźnym powietrzem.

 

Ja także mam nowy termostat, układ odpowietrzony, zalany świeżym płynem i podczas mrozu przy wałczonym ogrzewaniu wskazówka nie stoi pionowo tylko jest lekko wychylona w lewą stronę. Podnosi się do pionu dopiero podczas postoju np w korku.

 

Ale to się tyczy zimy.

 

Latem - zawsze pion i nic wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.