Skocz do zawartości

E46 czujnik deszczu


Yezoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem, czujnik deszczu nie zawsze dziala, raz chodza jak normalne czasowki a raz czujnik dziala normalnie... nie kumam - jakos to sie wlancza i wylancza?

 

zobacz instrukcja obslugi..http://rapidshare.com/files/34900171/Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf.html.

Edytowane przez zbigniewst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki problem, czujnik deszczu nie zawsze dziala, raz chodza jak normalne czasowki a raz czujnik dziala normalnie... nie kumam - jakos to sie wlancza i wylancza?

 

zobacz instrukcja obslugi.. C:\Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf

 

Coś cieżko sie na twój dysk dostać ..... :twisted2: :twisted2:

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem instrukcje i tam jest tylko jak urzywac, a wlaczyc wycieraczki to jeszcze potrafie. Chodzi o to ze, jak wlanczam wycieraczki na 1 "bieg" to czasami zasygnalizuje od razu tzn wlacza sie wycieraczki i przechodzi w stan czuwania i jest OK, a czasami wlanczam na jedynke i czekam z 5 sekund, dopiero potem wycieraczki przeciagna ale juz czujnik nie dziala, czy pada czy nie pada chodza zwykle czasowki......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem jak w 320d ale w 330cd jest jeszcze pokrętło do ustawiania przerw między każdym ruchem wycieraczek. I w maksymalnie dolnej pozycji działa to na trybie czujnika deszczu, każdy ruch o "ząbek" w górę powoduje załączenie trybu "przerywanego"

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 320d ale w 330cd jest jeszcze pokrętło do ustawiania przerw między każdym ruchem wycieraczek. I w maksymalnie dolnej pozycji działa to na trybie czujnika deszczu, każdy ruch o "ząbek" w górę powoduje załączenie trybu "przerywanego"

 

Ciekawe co mówisz bo mam na samej górze i czujnik działa perfekcyjnie.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taki problem. W ASO koles powiedzial mi, ze moja szyba byla wymieniana (zgadza sie) ale pewnie ta wersje bez czujnika i ktos ten czujnik przekleil - a tego sie da sie podobno zrobic dobrze bo po takich "przeklejaniach" nie dziala dobrze.

 

KACPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chyba czujnika deszczu nie ma , ale zaobserwowałem, że jak mam włączone wycieraczki i auto jedzie to pracują według ustawienia przełącznika , ale jak auto zatrzymuje (np.na czerwonym świetle) to automatycznie wycieraczki przestają wycierać - jak ruszam to wchodzą znowu w ustawiony tryb.... czy to może być czujnik ? czy tak poprostu już w e46 jest ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zajrzałem do instrukcji i się doczytałem:

Uaktywnienie czujnika deszczu: od położenia 1 kluczyka zapłonu ustawić dźwignię [od wycieraczek] w położenie 1. Wycieraczki przesuną się wtedy po szybie raz.

Można zostawić dźwignię na stałe w położeniu 1 i wtedy wystarczy uaktywnić czujnik deszczu od położenia 1 kluczyka zapłonu. W tym celu:

:arrow: obrócić nieco pokrętło 5 lub

:arrow: zmyć przednią szybę

 

Zmiana czasu reakcji czujnika deszczu: obracać pokrętło 5

 

Wyłączenie czujnika deszczu: ustawić dźwignię w położenie 0

 

Co do pracy wycieraczek podczas postoju:

Normalna praca wycieraczek- kiedy samochód stoi wycieraczki automatycznie przełączane są na pracę przerywaną (tylko samochód bez czujnika deszczu)

Szybka praca wycieraczek- kiedy samochód stoi wycieraczki pracują z normalną prędkością (tylko samochód bez czujnika deszczu)

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toco przytoczyles w pkt 1 to jest jak wszystko dziala ok, ja mam dzwignie caly cvzas w poziomie 1 i raz jest tak ze jezdze tydzien i nic, wycieraczki sie nie ruszaja a raz wsiade, przekrece kluczyk (nie ruszam dzwigni wycieraczek ktora jest od tygodnia w tej samej pozycjie) i wycieraczki po mimo braku deszczu zaczynaja dzialac jak zwykle czasowki..... sprawdze czy szyba byla wymieniana

 

pkt 2 mnie nie dotyczy

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.