Skocz do zawartości

Wymiana oleju


przemek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doradzcie mi ma bmw e36 2.5 tds chce wymienic olej mam juz kupiony tylko w jaki sposób go wymienić poprzez odkręcenie śruby i spuszczenie po zagrzaniu auta czy wyssaniu oleju no i w jakiej kolejności to robić bo to robie poraz pierwszy w bmw .Ja myśle żeby wpierw zagrzać auto spuścić olej wyciągnąć filtr pozakręcać i nalać noego oleju .Prosze o PORADE :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzewasz troche silnik by olej sie przeżadził(lepiej spłynie) podkładasz coś pod mise , odkrecasz korek spustowy i pozostawiasz niech leci do jakiegos pojemnika, ty w tym czasie odkreć korek wlewu oleju(może i nie konieczne ale ja zawsze tak robie ) i zabierasz sie do wymontowania filtru oleju, po wymontowaniu starego wkładasz nowy filtr , zakrecasz , nastepnie dokręcasz korek w misie olejowej i wlewasz nowy olej.

Po odczekaniu kilku dłuższych minut sprawdzasz na miarce ile jest oleju najlepiej pomiędzy połową a maksimum , zakrecasz korek wlewu oleju i odpalasz na chwile furaka.

Po odpaleniu po kilku sekundach (ok 3s) powinna zgasnąć kontrolka oleju .

Gasisz silnik i ponownie sprawdzasz jaki jest poziom na miarce i w zależności od wskazania dolewasz lub nie.

 

Sposób wymiany w niczym nie odbiega od wymiany w innym pojezdzie.Ja tak robie od zawsze i czy to był vw, czy fiat czy bmw wszystko jedno.

Pozostanie ci jedynie do skasowania inspekcja, ale jak to zrobic to poszukaj na forum jest milion postów na ten temat.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.