Skocz do zawartości

[E34] Zmiana kolejnosci wyswietlania pelnego OBC dzwignią BC


biernus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odkrylem ciekawa nawet przydatna rzecz.

Ta informacja zainteresuje na pewno tych, ktorzy maja PELNY OBC na konsoli srodkowej, ktory wyglada TAK.

 

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif

 

i maja przelaczanie funkcji na tym OBC przy pomocy PRZYCISKU na koncu wajchy od kierunkowskazow.

 

Jak wiadomo podczas jazdy, gdy chcemy zobaczyc ktora jest godzina, jakie jest srednie spalanie naszego samochodu czy tez za ile dojedziemy do celu trzeba klikamy w przyciski na OBC. Mozna tez to robic przy pomocy przycisku na koncu "łopatki" od kierunkowskazów (BC). Wciskajac ja w strone kierowcy przelaczamy na OBC funkcje. (dzieki temu nie musimy odrywac rak od kierownicy).

Jeszcze ciekawiej jesli ze wszystkich funkcji, ktore sa dostepne NAJCZESCIEJ korzystamy np. z DATY i TEMPTERATURY.

 

Aby ustawic kolejnosc wyswietlania lub wybrac tylko potrzebne funkcje naciskamy wspomniany przycisk na dzwigni przez kilka sekund, az na OBC pojawi sie cos w stylu

 

"P -----"

 

W tym momencie naciskamy w kolejnosci interesujace nas funkcje. np. UHR/DAT i TEMP. Na ekranie beda pojawiac sie P1..... P2...... to tyle jesli nie chcemy juz wiecej funkcji na manetce zatwierdzamy przyciskiem S/R na OBC.

 

I teraz klikajac manetką poruszamy sie tylko miedzy tymi dwoma funkcjami.

 

Niby blachostka, ale moze komus sie przyda. Wpadlem na to dzisiaj przez przypadek. Zainteresowalo mnie czemu tylko pierwszy rzad funkcji wyswietla mi sie na OBC (czemu nie zrobili reszty) a tu prosze.. zrobili tylko mozna sobie wybrac ;D

 

Moze sie komus przyda ;D

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Stary - a ja od 2 tygdni zastanawiam sie - dlaczego wyswietla mi tylko 2 liczniki spalania i nic wiecej ;-D

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

na ja mam tylko ten na srodku wyswietlacz z 1 przyciskiem (m.in od kasowania licznika dziennego i uruchmiania testow)

oraz dzwignie do sterowania w kierunkowskazie. I pytanie jak rozpoznac czy mam jaka werse kompa mam?? Czy da sie odblokowac jakies dodatkowe funckje?? (mam na chwile obecna spalanie l/100km, tem zewnetrzna, zasieg na zbiorniku paliwa oraz srednia predkosc) a furmanka to 528 z 96r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.