Skocz do zawartości

Jak interpretować wyniki z interfejsów doagnostycznych?


arturb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jestem nowym użytkownikiem forum BMW. Właśnie zamierzam zmienić swoją Vectre na BMW E46. Bardzo powaznie zastanawiam się nad dieslem.

Chcę kupić interfejs diagnostyczny i przed zakupem go sprawdzić.

Stąd moje pytania:

- jaki interfejs kupić zeby jak najwięcej rzeczy sprawdzić?

- jaki program?

- jak interpretowac to co uzyskałem?

 

Przeszukałem forum i nie ma tak naprawde porządnie opisanego sposobu interpretacji tzn. krok po kroku wraz z parametrami jakie powinno się otrzymać. Na forum AUDI paru użytkowników takie coś zrobiło. Wkleili w postacji obrazków screen'y z monitora. Wyjaśnili czy są dobre czy złe, a jak złe to co jest nie tak.

Przydałby się taki schemat postępowania...Pewnie nie tylko ja bym z tego skorzystał...

 

Proszę Was o pomoc.

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie masz racje ale to nie Audi i się nie psuje :norty: A tak poważnie to sam bym czegoś takiego potrzebował do M52. Mam fajs ale błedów nie znalazł. Bardziej interesowały by mnie parametry z LiveData. Część można porównać np: z Autodatą czy podobnym oprogramowaniem. Sam miałem przedtem Vectrę B i tam na forum dużo ludzi miało fejsy i każdy coś stale sprawdzał, grzebał i dzielił się info. Tutaj chyba jest zdecydowanie mniej takich ludzi.

Pozdrawiam

Krzysztof

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam propozycję napisania czegos na temat jak zabrac sie do interpretacji wyników uzyskanych za pomocą interfejsu diagnostycznego.

 

Mam tu na mysli:

- jak sprawdzic przepływomierz, turbine, kąty wtrysków

- jak sprawdzic temperature(termiostat)

- jak sprawdzic autentyczny przebieg samochodu

- jak sprawdzic abs

- jak sprawdzic blędy

- jak zrobic testy dynamiczne

 

Czy jest ktoś kto sie na tym zna i jest w stanie udzielić takich informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.