Skocz do zawartości

Padł silnik M42


ggrzg

Rekomendowane odpowiedzi

Zachodzę w glowe co moglo sie stac.

 

Wszystko OK, oleje, plyny, nie specjalnie garowany.

 

jade sobie 140 na autostradzie, a tu nagle jakies walenie, w dzwieku przypominajace zawory uderzajace o tloki.

 

Akurat byl zjazd wiec zjechalem, postalem, popróbowalem i droga powrotna.

 

Po kilku kilometrach przestalo stukac, moc zaczela wracac dopiero po kilkudziesieciu kilometrach. Zajechalem z powrotem do domu (ok 250 km), a dokladnie to do kumpla, ktory wiecej siedzi w garazu niz ja i mowi mi, ze to napinacz lancucha (wymieniany przed 40 Kkm): "jak bedziesz jechal spokojnie to nic sie nie stanie, dbaj o to zeby nie przegrzac oleju, nie przekraczaj 120 km/h".

 

Wiec z powrotem do auta, ludzie jeszcze raz sie pakuja i jedziemy..... spokojnie.... Po 600 km pod Lipskiem o 2 w nocy kierowal kumpel i mowi ze sie znowu odzywaja (zawory). Przesiadam sie, dajemy odetchną c silniczkowi i dalej spokojnie ruszamy, a tu jak nie zacznie walić!!!!

 

Bilety kolejowe dla wszystkich 200 EUR

Ściagniecie auta do Polski 1300 zł

 

A ile jeszcze strat mniejszego kalibru i nie do oszacowania...

 

Prosze wszystkich o pomysly co moglo nawalic, bo ten napinacz jednak chyba nie. Silnik juz nie startuje, ale nie mam go czasu rozbierac. Zdjalem tylko pokrywe zaworow, zeby sprawdzic lancuch, OK, wszystko lsniace i piekne. Domyslam sie, ze zobacze po zdjeciu glowicy pokrzywione/polamane zawory. Ale co moglo byc przyczyna.

 

Przebieg silnika okolo 210 Kkm, na Lotosie mineralnym 15W/40 SL

 

Czekam na opinie, tym bardziej ze zakladam taki sam silnik.

Pogadaj, a potem "zrób to sam" oraz zajrzyj na: realoem.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne ze pukało i przestało bo panewa zazwyczaj juz sie nie wycisza. Jesli chcesz zobaczyc czy zawory sa całe to obracaj wałkami i patrz czy szklanki wychodza do konca , jesli nie to znaczy ze zawór jest wykrzywiony. Tak mozna wstępnie cos ocenic nie zdejmując głowicy. Popełniliscie błąd jadąc dalej bez konkretnego zbadania przyczyn i usunięcia. Takie rzeczy potrafią sie zemscic. Sam posiadam M42, jest ok i jestem zachwycony tym motorkiem. Zycze zeby Twój powrócił do zdrowia bo moze opłaca sie go naprawiac.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to lekkomyslnosc jechac z uszkodzonym napinaczem. jak wczesniej wspomniano zawor albo panewka, moze zwyczajnie na skutek luzu lancuch przeskoczyl? czemu do m42 lales mineral? taka padaka juz byl? czy z oszczednosci?
POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wy lubicie temat oleju... :duh:

już był i się znudził lepiej pomóżmy chłopakowi a nie już sie "Akcja OLEJ" rodzi...

 

TEŻ MAM MINERAŁ....ZABIJ MNIE ZA TO!! :twisted:

 

jak ci góra silnika poszła to trochę kolego wybulisz kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wy lubicie temat oleju... :duh:

już był i się znudził lepiej pomóżmy chłopakowi a nie już sie "Akcja OLEJ" rodzi...

 

TEŻ MAM MINERAŁ....ZABIJ MNIE ZA TO!! :twisted:

 

 

bono luzu troche! kompleksy masz czy co? pisales juz ze mineral lejesz i Cie nie zabilem jak widzisz! to nie moj interes co masz w silniku! zapytalem czemu lal mineral (gesty i slaby jakosciowo) olej bo jak wiesz olej w tym przypadku ma wplyw na napinacz lancucha i... kto wie jaki? poza tym chodzilo mi o kondycie silnika! sam mam stary samochod wiec chce wiedziec jak najwiecej na ten temat!

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.