Skocz do zawartości

Grzanie paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam. Czy ktoś może słyszał o czymś takim jak ogrzewanie paliwa po odpaleniu auta? Wiem że istnieje coś takiego. Znajomy ma takie ogrzewanie w Peugeocie. Spotkałem się z czymś takim jeszcze w Scanii. Tam paliwo cały czas miało temperaturę 60 stopni C. Jest to ważne w zimie. Czy w beemkach jest coś takiego? Chodzi mi szczególnie o model E46 320D.
Opublikowano
Instrukcja podaje, że seryjny układ ogrzewania filtra paliwa zapobiega krzepnięciu paliwa, więc chyba ma to i BMW. Instrukcja przestrzega też przed dodawniem czegokolwiek do paliwa.
Opublikowano
  • Autor
Może ktoś wie coś więcej na ten temat i jak to się dokładnie odbywa, na jakiej to zasadzie działa i czy jest to w każdym samochodzie ?
Opublikowano
Lać dobre paliwo, odpalać i od razu jechać tak podaje instrukcja ;-) (z tym dobrym paliwem, to mój dopisek)

Pozdrawiam

Krzysiek

Opublikowano
Witam. Czy ktoś może słyszał o czymś takim jak ogrzewanie paliwa po odpaleniu auta? Wiem że istnieje coś takiego. Znajomy ma takie ogrzewanie w Peugeocie. Spotkałem się z czymś takim jeszcze w Scanii. Tam paliwo cały czas miało temperaturę 60 stopni C. Jest to ważne w zimie. Czy w beemkach jest coś takiego? Chodzi mi szczególnie o model E46 320D.

 

co widze w naszych beemkach jest chlodzone paliwo....moze sie myle ale ta chlodniczka przy filtrze paliwa......pierwszy raz z grzaniem paliwa spotkalem sie w mercedesie 124 i grzalo lato/zima ....

Opublikowano
  • Autor
KESS

--------------------------------------------------------------------------------

Lać dobre paliwo, odpalać i od razu jechać tak podaje instrukcja (z tym dobrym paliwem, to mój dopisek)

Gdzy samochód stoi w garażu to paliwo nie powinno zamarznąć, ale gdy się odpali i wyjedzie to po pewnym czasie może zamarznąć gdy jest duży mróz(-15 lub -20). Wtedy auto staje na trasie i jazda się kończy. Powinno być takie grzanie. Tylko nie wiem właśnie jak to jest w beemkach.

 

zbigniewst

--------------------------------------------------------------------------------

co widze w naszych beemkach jest chlodzone paliwo....moze sie myle ale ta chlodniczka przy filtrze paliwa

Jeśli masz na myśli to co znajduje się przed filtrm paliwa to jest pompka.

Opublikowano
KESS

--------------------------------------------------------------------------------

Lać dobre paliwo, odpalać i od razu jechać tak podaje instrukcja (z tym dobrym paliwem, to mój dopisek)

Gdzy samochód stoi w garażu to paliwo nie powinno zamarznąć, ale gdy się odpali i wyjedzie to po pewnym czasie może zamarznąć gdy jest duży mróz(-15 lub -20). Wtedy auto staje na trasie i jazda się kończy. Powinno być takie grzanie. Tylko nie wiem właśnie jak to jest w beemkach.

 

zbigniewst

--------------------------------------------------------------------------------

co widze w naszych beemkach jest chlodzone paliwo....moze sie myle ale ta chlodniczka przy filtrze paliwa

Jeśli masz na myśli to co znajduje się przed filtrm paliwa to jest pompka.

 

zaraz ide sprawdzic...

Opublikowano
KESS

--------------------------------------------------------------------------------

Lać dobre paliwo, odpalać i od razu jechać tak podaje instrukcja (z tym dobrym paliwem, to mój dopisek)

Gdzy samochód stoi w garażu to paliwo nie powinno zamarznąć, ale gdy się odpali i wyjedzie to po pewnym czasie może zamarznąć gdy jest duży mróz(-15 lub -20). Wtedy auto staje na trasie i jazda się kończy. Powinno być takie grzanie. Tylko nie wiem właśnie jak to jest w beemkach.

 

zbigniewst

--------------------------------------------------------------------------------

co widze w naszych beemkach jest chlodzone paliwo....moze sie myle ale ta chlodniczka przy filtrze paliwa

Jeśli masz na myśli to co znajduje się przed filtrm paliwa to jest pompka.

 

Od przodu filtra paliwa jest chlodniczka paliwa powiertrze doprowadzane od dolu plastykowym wlotem powietrza....gdzie ty widzisz pomke z przodu filtra paliwa tam dochodza tylko przewody paliwowe od filtra i dalej :?: pisze o silniku 320d 136kM

Opublikowano
  • Autor

zbigniewst napisał:

Od przodu filtra paliwa jest chlodniczka paliwa powiertrze doprowadzane od dolu plastykowym wlotem powietrza....gdzie ty widzisz pomke z przodu filtra paliwa tam dochodza tylko przewody paliwowe od filtra i dalej pisze o silniku 320d 136kM

 

Ja mam 320D 150KM 2003 rok. U mnie przed filtrem jest pompka.

Wygląda to tak. Schemat:

(tył samochodu) -----[___]-[____]---- (przód auta)

 

gdzie: ---- - przewód

[___] - pompka

[____] - filtr

 

Wiem bo ostatnio wymianiałem.

Opublikowano
zbigniewst napisał:
Od przodu filtra paliwa jest chlodniczka paliwa powiertrze doprowadzane od dolu plastykowym wlotem powietrza....gdzie ty widzisz pomke z przodu filtra paliwa tam dochodza tylko przewody paliwowe od filtra i dalej pisze o silniku 320d 136kM

 

Ja mam 320D 150KM 2003 rok. U mnie przed filtrem jest pompka.

Wygląda to tak. Schemat:

(tył samochodu) -----[___]-[____]---- (przód auta)

 

gdzie: ---- - przewód

[___] - pompka

[____] - filtr

 

Wiem bo ostatnio wymianiałem.

 

cos wpisal nic nie widac..

Opublikowano
zbigniewst napisał:
Od przodu filtra paliwa jest chlodniczka paliwa powiertrze doprowadzane od dolu plastykowym wlotem powietrza....gdzie ty widzisz pomke z przodu filtra paliwa tam dochodza tylko przewody paliwowe od filtra i dalej pisze o silniku 320d 136kM

 

Ja mam 320D 150KM 2003 rok. U mnie przed filtrem jest pompka.

Wygląda to tak. Schemat:

(tył samochodu) -----[___]-[____]---- (przód auta)

 

gdzie: ---- - przewód

[___] - pompka

[____] - filtr

 

Wiem bo ostatnio wymianiałem.

 

cos wpisal nic nie widac..

 

u nas jest takie cos nr.4 to chlodniczka......

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/90101_p.png ..

Opublikowano
  • Autor

to u mnie jest inaczej.

to wszystko znajduje się pod spodem samochodu.

 

na tym rysunku nic nie pisze, to są rysunki

Opublikowano
to u mnie jest inaczej.

to wszystko znajduje się pod spodem samochodu.

 

na tym rysunku nic nie pisze, to są rysunki

 

rozroznie pompe od chlodnicy ....zobacz tu co bede tlumaczyl..http://bmwfans.info/original/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.