Skocz do zawartości

Jakie wahacze wybrać?


maktronik

Rekomendowane odpowiedzi

Do zbigniewst czy w orginalnym wahaczu idzie wymienić obydwa sworznie

 

obydwa swoznie sie wymienia...dlugi orginalnie...krutki tak jak opisywalem... :cool2: ....a tu opisuje..http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=63949&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zbigniewst szukam i nie moge znalezc tego watku o wprasowywaniu sworzni w oryginalny wachacz.mam jescze pytanie od czego pasuja te sworznie e36? oraz czy nie obluzowuja sie w wachaczu w koncu to alu

 

tu masz temat...http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=63949&highlight=..

 

teraz robia orginalne z wymiennymi swozniami...ja dalem dodatkowo troche kleju co sie stosuje do srub zeby sie nie odkrecali ...kupilem Meyla nie wiem czy pasuja od e-36...jutro bede wymienial u kolegi jak co to rzuce fotki..

 

 

 

 

:duh: :duh: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest nazwa tego kleju.

 

nie pamietam nazwy ale to typowy klej co sie stosuje w samochodach i nie tylko do srub i innych gwintow...zaznaczam tylko ze sa 3 rodzaju kleju...lekko trzymajacy...sredni...i mocny...ja uzywam sredni bo mocny jak odkrecasz to urywasz gwint...kupowalem go w firmie co maja lozyska..oringi..symeringi i inne uszczelniacze :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meyle nie sa wcale takie dobre a firma wcale nie taka renomowana ja zalozylem febiego i jak na razie 30 tys przejechane nic sie nie dzieje z tym swozniami wymiennymi wydaje mi sie ze to nie jest nic dobrego skoro producent nie wprowdzil tego jako orginal jakies przyczyny musza tego byc pozaty ogladalem moj stary wachacz i napewno swoznia nie da sie z niego wybic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meyle nie sa wcale takie dobre a firma wcale nie taka renomowana ja zalozylem febiego i jak na razie 30 tys przejechane nic sie nie dzieje z tym swozniami wymiennymi wydaje mi sie ze to nie jest nic dobrego skoro producent nie wprowdzil tego jako orginal jakies przyczyny musza tego byc pozaty ogladalem moj stary wachacz i napewno swoznia nie da sie z niego wybic[/quote]

 

poczytaj to co opisywalem i popatrz dobrze...wczoraj koledze wymienialem swoznie krotkie w wachaczach org. :norty: :norty:

 

tak wyglada sworzen wachacza wymienny..http://moto.allegro.pl/item278962622_sworzen_wahacza_bmw_3_e36_e46_wzmocniony_meyle.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie wiem jak zbigniewst to zrobił ? Posłuchałem jego opinii ta temat wymiany sworzni w oryginalnych wahaczach i muszę, że to jakieś nieporozumienie. Mianowicie : wyciskając sworzeń, po prostu go zerwałem z obudowy, resztki gumy zostały w wahaczu. Nie ma możliwości wyciśnięcia sworznia ponieważ tuleja stalowa (gr. ok 3 mm), w której siedzi sworzeń jest zalana aluminiu, krutko mówiąc jest nie do wyciśnięcia z aluminiowego wahacza. Kołnież, o którym pisze zbigniewst oczywiście na samym początku usunołem. Skończyło się na tym, że musiałem rozfrezowywać wahacz, ponieważ średnica otworu powyrwaniu sworznia była ok. 5mm za mała by moc w niej osadzić sworzeń. Mało tego, po wprasowaniu sworznia w wahacz nie wchodzi on do samego końca, tak ja ma to miejsce w orginale. Ważne: nie stosowałem sworznia Mayle tylko taki, który umieszcza się w wahaczach z wymiennymi sworzniami. Zrobiłem to wszystko jakoś na sztukę ale mam już zamówione całe wahacze. Sory zbigniewst, może ja mam jakies inne auto. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jestem na etapie wymiany sworzni wraz tulejami i czytając wasze opinie na ten temat dochodzę do wniosku że będę wymieniał cały wachacz tak jak to jest w oryginalne jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze.Tylko zastanawiam się z której firmy wybrać proszę o podanie cen i firmy takiej żeby pojezdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
panowie wymieniajac jeden element nie oczekujcie cudow ,gdy cala reszta ma przebieg 100 200 300 tys km to jest oczywiste ze on bedzie narazony na najwieksze naprezenia gdyz luz ,ktorego nie widac na innych elementach niestety jest :( i dlatego przyspiesza to jego zuzyciu cala reszta nalezy do zdrowego podejscia i oceny :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.