Skocz do zawartości

TDS ciężko odpala na zimnym.


hugo318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników BMW. Jestem nowy dlatego jak poruszę temat który już był to proszę o przekierowanie.

 

Kupiłem ostatnio E36 318 TDS z 97r. Problem jest następujący. Codziennie rano mam problem z uruchomieniem auta. Samochód kręci ale nie dostaje paliwa bo jak tylko dostanie to odrazu łapie. Domyślam się że paliwo spływa spowrotem do baku. Czy układ sie zapowietrza? Jak temu zaradzić. Dodam jeszcze że wymieniłem świece żarowe. Po za tym auto jeździ dobrze. Jak tylko odpali to chwile falują obroty. Proszę o poradę gdzie szukać przyczyny takiego zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ten wtrysk może być przyczyną że tak ciężko pali?

oczywiście że nie tylko :lol:

a masz zamontowany zawór zwrotny? Jeśli nie to rano sprawdź czy ci bombelki nie pływają w tym przewodzie co idze do filtra paliwa. I wogle sprawdź szczelność układu paliwa :8)

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawidziłem dzisiaj ten 4 wtrysk. Jest pod nim troche mokro, ale przewód wydaje sie cały, (chyba już raz był wymieniany bo jest inny niż pozostałe - bez sznurka), a pęcherzyki powietrza cały czas idą w przewodzie do filtra. Dlatego rano nie ma tam w ogóle paliwa. Można samemu zrobić ten wtrysk? Czy może gdzieś jeszcze dostawać sie powietrze? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak widze gości piszących o zaworkach zwrotnych to nóż sie otwiera w kieszeni.Przeciez jak by to było ważne urzadzenie to byłby zamontowany fabrycznie taki układ. Zaworki dobre do 126p

Moje zasadnicze pytanie czy po przekręceniu kluczyka słyszysz pompkę paliwowa w baku? Jezeli nie to ona jest przyczyną złego palenia na zimnym.Powietrze bedziesz miał w układzie ale nim sie nie przejmuj zniknie jak pompkę wymienisz.Poniewaz ta pomka daje pierwsze cisnienie do odpalenia i pozniej sie wyłacza.A to dlatego ze pompa wtryskowa ma swoją pompkę paliwową a sama nie da rady zaciagnac przez caly układ paliwa na pierwszym rozruchu.Wiadomo wieksza dawka jest podawana na rozruch samochodu.Owszem w koncu zaciągnie i zapali ale to trwa kilka sek dłuzej.Wymień pocące sie węzyki przelewowe i filtr paliwa jesli nie był zmieniany.Cała tajemnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak w woli informacji.

Jak ktoś ma podobny problem to zapewne jest to pompa paliwa. Można to sprawdzić w prosty i ciekawy sposób. Jak zaparkowałem auto na wzniesieniu przodem do dołu to rano (bez względu na temperature) samochód pali za pierwszym razem. Pompa nie trzyma paliwa, a w takim przypadku ono nie spływa. Jak ktoś ma podobny problem proszę o zrobienie testu i podzielenie sie uwagami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku to typowe objawy padającej pompy paliwa, przerabiałem to niedawno, na zimnym kiepsko palil i jakby lekko niedomagał podczas jazdy, szczególnie jesli chodzi o moc, po wymianie pompy pali i jezdzi idealnie. No i jedna rada z mojej strony - nie kupuj zadnego taniego zamiennika z allegro, ja dalem sie skusic, i nie dosc, ze pompa rzęziła glośno jak cholera, to pochodziła z miesiac z hakiem i padla - nawet pomimo tego, ze zawsze jezdzilem z minimum 1/3 baku paliwa. Kupilem oryginalna VDO i wszystko smiga bez zadnych problemow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze masz po prostu wode w przewodach paliwowych? ja ostatnio wymienialem pompe paliwowa. Kupilem orginal i zrobili mi to w serwisie BMW. Przyjechalem do Polski i mialem ten problem z odpalaniem. Wymienilem filtr paliwa i swiece a nadal sie mulil. Co sie okazalo? Kupilem plyn do wytracenia wody z przewodow paliwowych i wszystko dziala normalnie :duh: :mrgreen:

http://img.userbars.pl/100/19975.png

BMW - Bokiem Mozna Wyjechac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.